CZ MKT PSH WAL POR 44 TB Profi 002

Nová produktová řada Porotherm TB Profi

Portfolio cihelného systému Porotherm bylo nově doplněno speciálními cihelnými bloky vyvinutými pro konstrukci vícepodlažních budov. Cihly Porotherm TB Profi patří do kategorie cihel s integrovanou minerální izolací.

Obecně platí, čím lepší tepelněizolační vlastnosti, tím nižší pevnost a obráceně. Současné moderní pálené cihly Porotherm TB Profi, jejichž prodej byl zahájen počátkem roku 2020, však dokážou splnit díky masivním cihelným žebrům obě kritéria a při správném návrhu není výstavba budov s osmi podlažími nic neřešitelného.

U nové řady Porotherm TB Profi byla totiž dosažena při pevnosti bloků P12 dokonce charakteristická pevnost zdiva fk = 5,0 MPa na maltu pro tenkovrstvé zdění (odpovídá běžnému tepelněizolačnímu zdivu s pevností 23 MPa !!). Při zkouškách v laboratoři bylo prokázáno i výrazné zvýšení smykové únosnosti soklového zdiva.

Společnost Wienerberger nabízí Porotherm TB Profi ve dvou rozměrech včetně doplňků, jakými jsou poloviční cihly nebo sokolová cihla, tvořící systémové řešení. Porotherm 38 TB Profi splňuje požadavky nízkoenergetického domu i domu s téměř nulovou spotřebou energie. Cihla Porotherm 44 TB Profi je vhodná i na výstavbu vícepodlažního pasivního domu.

Pro oba produkty je samozřejmě vyřešeno napojení na vnitřní akustické zdivo s odstraněním akustických mostů při dodržení požadovaných tepelněizolačních vlastností. To se týká i všech ostatních výrobků Porotherm – překlady, předokenní roletové/žaluziové schránky Vario UNI, příčky, stropy apod.

www.wienerberger.cz