RE.GUARD pohlídá spolehlivě všechny rozvody vody v objektech a zabrání tak neočekávaným haváriím

Spolehlivý hlídač úniku vody

Voda je důležitou součástí našeho života a proto si zaslouží naši dokonalou péči. Nejde jen o bezpečnou a hygienicky čistou dopravu potrubím, ale také o hospodaření s ní. Na druhou stranu voda umí napáchat velké škody. Statistiky řady pojišťoven říkají, že mezi nejčastější pojistné události domácností patří právě škody způsobené vodou. V praxi to bývá například prasklá přívodní hadička v koupelnách nebo kuchyních apod.

Firma REHAU, která patří mezi přední výrobce bezpečných a hygienicky nezávadných rozvodů vody, si je tohoto problému dobře vědoma a přichází s novinkou v podobě zařízení RE.GUARD. Tento „hlídací pes“ instalace vody v objektu najde uplatnění u všech uživatelů, zejména u majitelů nemovitostí.

Chytré zařízení RE.GUARD se instaluje na přívodu vody do objektu ihned za vodoměrem. Jeho úkolem je monitorovat 24 hodin denně v průběhu celého roku souběžně průtočné množství a tlak vody v potrubí. Na základě sofisticky navrženého algoritmu pak dokáže vyhodnotit, zda nedošlo k nějakému nežádoucímu úniku vody, byť v minimálním množství. Pokud se tak stane, uzavře přítok vody případně vyšle alarmující signál varující, že v potrubí není něco v pořádku. Záleží totiž na konkrétní situaci. V tom tkví podstata geniálně navrženého programu.

Chytré zařízení RE.GUARD se instaluje na přívodu vody do objektu ihned za vodoměrem

V základním nastavení jsou dva módy: přítomen a nepřítomen. Následně po instalaci zařízení se pro tyto módy nastavují upřesňující parametry, podle kterých pak systém vyhodnocuje co se v potrubí a v domě děje. V případě „nepřítomnosti“ je RE.GUARD schopen indikovat nejen prasklé potrubí ale i protékající WC či kapající armaturu.

Při větším úniku se přívod vody automaticky zavře a aplikace na situaci upozorní. Jsou však různé situace, například když má majitel nemovitosti na zahradě zavlažující systém, kdy je možné nastavit pro daný časový interval určité množství vody, které systém povolí odebrat. V módu „přítomen“ lze pak nastavovat ještě více parametrů.

Jako například maximální nepřerušený průtok, časový limit na odběr vody (od 1 do 120 minut), noční režim atd. Jde samozřejmě o to, aby RE.GUARD uměl vyhodnotit kdy voda může protékat – při běžných odběrech (sprchování, mytí nádobí, napouštění bazénů, provozu myčky atd.) a naopak. Například u nočního režimu se nastaví takové množství, aby systém nevypnul přívod vody, když některý člen domácnosti použije toaletu.

RE.GUARD je s pomocí nejmodernější Z-Wave komunikační technologie využívající nízkoenergetické radiové vlny spojen se základnou a následně pak s aplikací, kterou má uživatel nainstalovanou buď ve smartphonu, případně v tabletu nebo na počítači (aplikace je k dispozici pro Android od verze 7 a pro iOS od verze 11). Výhodou Z-Wave je, že RE.GUARD může být instalován ve sklepě a přesto je spolehlivý: ani silné zdi mu nevadí. Současně tato technologie umožní propojení například se stávajícím systémem Chytrého domu, s jehož pomocí se ovládají další zařízení.

RE.GUARD je s pomocí nejmodernější Z Wave komunikační technologie využívající nízkoenergetické radiové vlny spojen se základnou

RE.GUARD lze samozřejmě kompletně ovládat na dálku pomocí aplikace na telefonu. Jednou denně, obvykle ve 3 hodiny ráno dle výrobního nastavení (lze měnit), systém zmapuje pokles tlaku a vyhodnotí, zda nedošlo k nějaké nenormální situaci. Pokud systém nedetekuje několik dní žádný odběr, nastaví se automaticky mód „nepřítomen“.

Díky těmto funkcím je vhodný i pro rekreační chaty a chalupy. Jestliže v místě objektu není internetový signál, může zařízení pracovat i bez aplikace, jen se musí nastavit pomocí tlačítek.

RE.GUARD lze samozřejmě kompletně ovládat na dálku pomocí aplikace na telefonu

RE.GUARD pohlídá spolehlivě všechny rozvody vody v objektech a zabrání tak neočekávaným haváriím. Je možné jej doplnit o některá přídavná zařízení – například bezdrátový detektor přítomnosti vody u praček nebo ve sklepích (záplavové oblasti apod.). Na českém trhu se začne prodávat na konci roku.

www.rehau.cz

ZDROJ: PR článek společnosti REHAU, s.r.o.