Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

Ekologická elastická podlahovina s možností vlastního potisku

Ekologická elastická podlahovina s možností vlastního potisku

Úroveň vinylových podlah se za posledních patnáct let posunula výrazným směrem kupředu, výrobci nabízejí vysoce kvalitní produkty, zajímavé z hlediska konstrukčního provedení, složení a užitných vlastností. Legislativní požadavky i vlastní zájem renomovaných výrobců podlahových krytin vedou k výrobě polyvinylchloridových podlah, které jsou zdravotně nezávadné. 

Organické podlahy bez obsahu PVC pro „zdravé“ interiéry

Emise plastifikátorů (změkčovadel, v souladu s legislativou pouze netoxických) u nich mnohdy dosahují nižší úrovně, než jakou předepisují přísné normy například pro dětské hračky s příměsí PVC. Přesto na trhu tyto vysoce odolné a bezúdržbové podlahy čelí konkurenci.

Trend zdravého bydlení přináší elastické podlahy bez obsahu PVC, chloru, změkčovadel, halogenů či těžkých kovů. Inovované výrobní technologie u takovýchto produktů staví na přírodních a recyklovatelných surovinách. Cestou ekologických podlah se vydala společnost Kratochvíl parket profi, která v rámci konceptu KPP Ecology exkluzivně nabízí environmentálně ohleduplné podlahy od německého výrobce Windmöller Flooring.

Ekologická podlaha Wineo PURLINE - kolekce Stone XL, dekor Milas White

Na designu záleží, neméně důležitá je však nezávadnost pro vás, vaše okolí a životní prostředí! Takto uvažují výrobci ekologických elastických podlah. Přestože své výrobní know-how si každý pečlivě chrání, řadu charakteristik mají ekologické elastické podlahy společnou. Kromě již zmíněné absence PVC, chloru a změkčovadel si podlahy zachovávají praktičnost a vynikající užitné vlastnosti. Jejich složení v principu stojí na kombinaci přírodních a recyklovatelných surovin. Například podlaha značky Wineo PURLINE vedle přírodního plniva zapracovává organický polyuretan. Takovýto materiál nezatěžuje lidské zdraví ani životní prostředí, podlahu lze bez obav vyhodit s běžným odpadem. V praxi však likvidaci pozdrží velmi dlouhá životnost organické podlahy.

Ekologická podlaha Wineo PURLINE - kolekce Levante, dekor Midnight Grey

Vybírat můžete z kolekcí pro bytové i vysoce zatěžované komerční prostory včetně míst s přísnými hygienickými nároky – zdravotnická, lázeňská, stravovací a sportovní zařízení, školy a školky. Povrch ekologických podlah je antibakteriální, antistatický a kromě fyzické zátěže (odolnost vůči poničení, poškrábání, nárazům) zvládne i působení chemikálií. Významným kritériem při výběru podlahy je samozřejmě náročnost údržby, ani zde tyto produkty nezklamou. Odolávají nečistotám a jsou tudíž velmi snadno udržovatelné, nevyžadují použití speciálních přípravků. Při úklidu stačí pouze čistá voda, což výrazně snižuje náklady na údržbu krytiny v jejím životním cyklu.

Ekologická podlaha Wineo PURLINE - kolekce Residenz, dekor Cosmic Black

Dekory garantují stálobarevnost, kolekce zahrnují jak jednobarevné varianty, tak řadu imitací včetně souvisejících doplňků, například fabionové sokly. Organická podlaha se běžně vyrábí v rolích nebo dílcích nízké konstrukční tloušťky, v obou případech s pokládkou lepením, možností umístění na podlahový topný systém a vhodností do nových i rekonstruovaných prostor. Novinkou letošního roku je kolekce v rolích s možností individuálního potisku, například loga či jakéhokoli jiného motivu na přání zákazníka.

Ekologická podlaha Wineo PURLINE - kolekce Levante, dekor Golden Yellow

Výrobce má řešení také pro specifická prostředí, přestože je krytina sama o osobě tichá při chůzi, dokonalých laboratorních podmínek lze u vybraných kolekcí docílit pomocí speciální podložky pro redukci hluku. Od letošního roku je dále možné vybírat ze zcela nové řady organických podlah Wineo 1000, která nabídne kolekce imitující dřevo a kámen, a to v konstrukčním provedení pro pokládku celoplošným lepením i jako dílce vybavené zámkovým spojem. Plovoucí způsob urychlí a usnadní pokládku ekologických organických podlah v bytových prostorách.

Pro více informací o podlahách na přírodní bázi navštivte www.kpp.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Kratochvíl parket profi, s.r.o.

RubrikyPodlaha