Partneři sekce:
  • Prefa

Bezpečné komíny jsou pro stavebníky dostupnější

Bezpečné komíny jsou pro stavebníky dostupnější

Největší světový výrobce komínů, společnost Schiedel, představil v letošním roce veřejnosti zajímavé novinky v prodeji komínů, které zpřístupňují nejbezpečnější komínové technologie všem novým stavebníkům i majitelům dokončených rodinných domů. Obě novinky jsou rychlou reakcí na loňské nařízení vlády, které významně zpřísňuje pravidla pro údržbu kouřovodů.

Loňské nařízení vlády č. 91/2010 Sb. v reakci na rostoucí počet požárů způsobených špatným stavem kouřovodů a nekvalitním odvodem spalin zavedlo s účinností od začátku letošního roku přísnější pravidla pro pravidelnou údržbu komínů. „Jako největší domácí výrobce komínů tento trend jednoznačně podporujeme. Setkáváme se poměrně často s tím, jaké následky může mít nekvalitní provedení komínu nebo zanedbaná údržba,“ říká Ondřej Bartoš, finanční ředitel společnosti Schiedel. „Věřím, že prodejní novinky, které jsme připravili, zpřístupní naše prémiové výrobky i zákazníkům, kteří by jinak sáhli po neznačkových produktech s horšími parametry,“ dodává Bartoš

Sada Uni***Plus Komplet

Prémiový komínový systém Uni***Plus mohou od letošního roku zákazníci získat ve speciální sadě Uni***Plus Komplet. Tato kompletní sada je k dostání ve stavebninách na jediné nevratné paletě a obsahuje vše, co potřebuje stavebník pro běžný komín rodinného domu.

Součástí sady Komplet jsou komínové tvárnice, komínové vložky a izolační rohož pro standardní délku komínů 7 metrů. V pohodlném balení zákazníci naleznou i další příslušenství pro ústí komínu a jeho elegantní zakončení FINAL, stejně jako podrobný montážní návod. Třísložkový komín Uni***Plus má zadní odvětrávání a je vhodný pro všechny druhy spotřebičů a spalin s výjimkou kondenzačních kotlů.

„Díky zjednodušené logistice se nám podařilo nastavit velmi výhodnou cenu tohoto kompletu, která směle konkuruje i nejlevnějším neznačkovým výrobkům na trhu. Nejvyšší kvalitu a bezpečí si tak dnes mohou dopřát i stavebníci s velmi napjatým rozpočtem,“ dodává Ondřej Bartoš. Zaváděcí cena kompletu je 23 900 Kč bez DPH.

Dodatečný komín na klíč
Přestože komín hraje důležitou roli při provozu rodinného domu, ze statistik společnosti Schiedel vyplývá, že okolo 10 % domácností nedisponuje žádným komínovým řešením.

„Nejčastějším důvodem bývá tlak na rozpočet v době výstavby domu. Bez ohledu na zvolený systém vytápění domu je ale přítomnost komínu a možnost sekundárního vytápění pro každého majitele rodinného domu příjemná. Vzhledem k cenovým skokům na trhu s energií a palivy se navíc vyplácí počítat s případnou změnou zdroje tepla a myslet na zadní vrátka,“ pokračuje Ondřej Bartoš. Obrovským argumentem pro zbudování dodatečného komínu a instalaci krbových kamen je vedle estetických argumentů také možnost kombinovat více systémů vytápění najednou, které jsou schopné se navzájem zastoupit v případě výpadku nebo poruchy. Dodatečná instalace systémových komínů ale nepatří mezi nejjednodušší stavební úpravy.

Proto se Schiedel spojil se společnostmi Romotop a Modrá pyramida a společně připravili jedinečný produkt pro majitele domů, kteří by si rádi do svému domu dopřáli dodatečný krb. Schiedel zákazníkům zajistí návrh a montáž nerezového komínu na klíč, Romotop dodá kvalitní krbová kamna podle výběru zákazníka a Modrá pyramida umožní financovat celý záměr pomocí rychloúvěru bez nutnosti zajištění.

Zákazníkovi se všemi fázemi projektu pomáhá kontaktní osoba, která se postará o kompletní servis od financování přes projektové řízení až po organizaci samotné realizace. Hladký, a především rychlý průběh zajišťuje osobní přístup ke každému klientovi. Jeho výsledkem je cenově dostupné a bezpečné řešení přesně podle potřeb a podmínek každého zákazníka. Všem, kteří by si rádi dopřáli komfort vytápění v krbových kamnech, aniž by museli vynaložit značné finanční prostředky, umožňuje spojení těchto tří významých firem pořídit si elegantní krbová kamna spolu s bezpečným komínem již za částku několika set korun měsíčně.

Od partnerů ASB

Řešení pro pasivní a nízkoenergetické domy na vzestupu
Stavebnictví v posledních letech ovládl zájem o energeticky šetrné stavební technologie. Na rostoucí poptávku po nízkoenergetických a pasivních domech dokázali včas zareagovat technologové značky Schiedel, kteří vyvinuli unikátní komínový systém Schiedel Absolut. Ten zajišťuje na rozdíl od jiných systémových komínů kromě odvodu spalin také přívod vzduchu do topeniště. Díky nepropustné tenkostěnné vložce nepotřebuje komín tzv. zadní odvětrání a nezvyšuje tak infiltraci vzduchu v objektu. Součástí komínových tvárnic je navíc integrovaná tepelná izolace, která eliminuje tepelné mosty a tepelné ztráty domu.

Schiedel Absolut je absolutně univerzální ve svém použití, neboť se hodí pro odvod teplých i studených spalin i pro napojení na kondenzační spotřebiče. Svou jedinečnou konstrukcí definitivně zbořil mýtus, že komíny do nízkoenergetických nebo pasivních domů nepatří.

„Prodej tohoto systému od svého uvedení na trh zažívá razantní nárůst prodeje, přesto zatím zdaleka nedosahuje takového tržního podílu jako například v sousedním Rakousku nebo Německu, kde je mnohem početnější výstavba pasivních a nízkoenergetických domů. Očekáváme ale, že i u nás se Absolut brzy stane klíčovým komínovým produktem,“ konstatuje Ondřej Bartoš.

–>–>

RubrikyKomíny