2018 Installation System Duofix with Silent db20 orez 2

Hygiena pitné vody – podceňovaný problém

Zodpovědnost za kvalitu vody ve vnitřním vodovodu nenese majitel nebo správce budovy. Pokud se pitná voda v potrubí příliš zahřeje nebo zůstane delší dobu bez pohybu, mohou se v ní přítomné bakterie rozmnožit a narušit přirozenou mikrobiální rovnováhu.

Biofilmy se tvoří všude tam, kde proudí voda a domovní vodovod není výjimkou. Běžně nepředstavují žádný problém a nezhoršují vlastnosti pitné vody. Vědci dokonce předpokládají, že vodovodní potrubí můžou kolonizovat i typy mikroorganismů, které mají na kvalitu vody pozitivní vliv.

V případně nadměrného nárůstu však mohou biofilmy sloužit jako živná půda pro růst patogenních bakterií.

Hygienický proplach

Pomocí proplachu Geberit je možné účinně zabránit rozmnožení choroboplodných zárodků do koncentrací, které jsou už zdraví škodlivé. Hygienický proplach Geberit zaručuje vysoce výkonnou výměnu vody v potrubí. Možnost nastavení různých parametrů a proplachovacích programů dovoluje přizpůsobit jeho provoz skutečným potřebám dané instalace a ušetřit značné množství vody.

Kompaktní konstrukce výrobku umožňuje prostorově úspornou a jednoduchou montáž v předstěnových systémech, technických místnostech, na konci svislého potrubí nebo montáž na omítku.

Mezi typické oblasti použití patří hotely a penziony, nemocnice a domovy důchodců, školy, sportovní haly, kasárna nebo rekreační objekty. V takových budovách se někdy nepoužívají celé úseky potrubí po dobu i několika měsíců.

Připojení k řídicímu systému budovy

Hygienický proplach Geberit je možné připojit k řídicímu systému budovy (BMS) přes rozhraní RS485 nebo digitálně I/O, centrálně je tak monitorovat a řídit. Díky sběrnicové řídicí jednotce lze v komplexu budov propojit jednoduchou kabeláží i více hygienických proplachů. Centrální sběr dat, řízení a vyhodnocování parametrů proplachu dělají z hygienického proplachu Geberit spolehlivého pomocníka v udržování vysoké kvality pitné vody v budově.

Všechna základní nastavení a parametry samého systému je možné naprogramovat a ovládat pomocí chytrého telefonu. Aplikace s názvem Geberit Set App je k dispozici zdarma.

Novinka 2021

V tomto roce se nabídka hygienického proplachu rozšířila o praktické řešení – hygienický proplach Geberit zabudovaný ve splachovací nádržce instalačního prvku Duofix. Jde o šikovné řešení, které zajišťuje hygienu pitné vody bez nároku na dodatečné místo.

Zdroj: Geberit