Divadlo Rozmanitostí v Mostě prošlo rozsáhlou rekonstrukcí prakticky v létě 2017.
Galerie(6)

Rozmanité fasády z cementotřískových desek CETRIS®

Počty zrealizovaných provětrávaných fasád každoročně rostou. Je to dáno především jejich užitnými vlastnostmi a také rozmanitými druhy obkladových materiálů, které jsou na trhu. Fasáda není jen finální ozdobou, ale zároveň chrání objekt před povětrností, hlukem a dalšími nepříznivými vlivy.

Velmi estetického provedení fasády lze docílit kombinací barevných odstínů a velikostí fasádních desek. Obojí dokážou nabídnout cementotřískové desky CETRIS®. V nabídce je mimo základní desky CETRIS® BASIC (bez povrchové úpravy) I široká škála desek s povrchovou úpravou (FINISH, LASUR, DEKOR, …).

Od roku 2018 je v sortimentu těchto moderních nehořlavých deskových materiálů i obkladová deska celoprobarvená ve hmotě (CETRIS® INCOL). Standardem je dodávka naformátovaných desek, s předvrtanými otvory, případně sraženými hranami a identifikačním popisem na rubové straně.

Při montáži se desky CETRIS® kotví k pomocné konstrukci. Rošt může být vytvořen z dřevěných latí, pozinkovaných nebo hliníkových profilů. Podkladní konstrukce od společnosti Knauf s označením Diagonal 2H nabízí zajímavé a cenově přijatelné řešení.

Sestava DIAGONAL 2H vyšla ze snahy o minimalizaci vlivu tepelných mostů na výsledné tepelně technické vlastnosti zateplení. Zajištění statické funkce nosné konstrukce a zároveň snížení jejího vlivu na účinnost tepelné izolace je možné v případě, pokud se systém konzolí přemění na elegantnější příhradovou sestavu.

Pro dokonalou funkci větrotěsné zábrany je svislá pásnice rozdělena do dvou elementů. Jedná se o pomocný profil L, který slouží pro vytvoření tvaru fasády a jako podklad pro větrotěsnou fólii. Přes větrotěsnou fólii se k tomuto profilu následně připojí profil Z a W pro vymezení větrané vzduchové dutiny a jako podkladní konstrukce pro montáž opláštění cementotřískovými deskami CETRIS®.

Systém je použitelný pro rekonstrukce i novostavby a je přizpůsobitelný. Vhodný je i pro dřevostavby a extrémně křivé podklady s vysokou funkční rezervou a nenáročností na mechanizaci při montáži.

Nosná konstrukce Knauf Diagonal byla použita ve spojení s cementotřískovou deskou na několika stavbách. Divadlo Rozmanitostí v Mostě prošlo rozsáhlou rekonstrukcí prakticky v létě 2017. Oprava budovy zahrnovala zateplení fasády, výměnu oken a vchodových dveří. Nejmarkantnější je změna vzhledu objektu – nové fasádě dominují tři hlavní barvy – červená, oranžová a šedivá.

Výrazným prvkem opláštění jsou cementotřískové desky CETRIS® FINISH tloušťky 12 mm ve třech barevných odstínech vzorkovnice RAL. Fasádní desky jsou kotveny k svisle orientovaným pozinkovaných profilů systému Knauf Diagonal šrouby s půlkulatou hlavou. Rekonstrukci realizovala Stavební a obchodní společnost Most.

V závěrečné fázi je rekonstrukce obvodového pláště přízemní části komplexu objektů v Kladně na ulici Váňova. I zde je rošt vytvořen z příhradové sestavy systému Knauf Diagonal. Do vytvořené podkonstrukce je vložena bez nutnosti dodatečné fixace izolace – minerální vlna. Fasádní obklad je vytvořen z cementotřískových desek CETRIS® BASIC – tedy základních desek bez povrchové úpravy.

www.cetris.cz

ZDROJ: PR článek společnosti CIDEM Hranice, a.s.