Austrotherm přináší na český stavební trh dosud chybějící portfolio

Přední evropský výrobce špičkové tepelné a zvukové izolace, rakouský Austrotherm GmbH, vstoupil na český trh. Značka s historií od roku 1953 koupila českého výrobce DCD IDEAL a získala tak dva zavedené výrobní závody. Vstup koncernu znamená především investice do výrobních technologií, zaměstnanců a nabídku produktového portfolia, které v tuzemsku dosud nebylo.

Austrotherm nabízí v ČR nejširší produktové portfolio polystyrenové izolace. Kvalita výrobků se opírá o sedmdesátiletou zkušenost, vlastní výzkum a vývoj inovací. Mezi ně patří i zateplování historických budov, u kterých Evropský parlament nařídil do 10 let výrazně snížit energetickou náročnost.

„Zejména klasické fasády jsou silně namáhány vlivy prostředí. Dokonce ani profily z pískovce tesané kameníky nedokážou trvale vzdorovat povětrnostním vlivům, a kromě toho jsou dnes jako originální repliky cenově nedostupné. Naše fasádní profily umožňují hospodárnou renovaci starých budov se stoprocentním zachování jejich vzhledu,“ říká český jednatel společnosti Martin Trešl.

Více informací na https://www.austrotherm.cz/

Komerční informace; zdroj: Austrotherm