Moderní stodola v retro stylu
Galerie(32)

Moderní stodola v retro stylu

Život ve stodole vůbec nemusí být fádní. Bydlení v zrekonstruované stodole vůbec neznamená, že je třeba přizpůsobit se životu, jaký v ní panoval kdysi. Naopak, tyto stavby po rekonstrukci představují skvělé prostory na moderní bydlení a splnění i těch nejtajnějších snů. Neobvyklou stodolou je bezpochyby v tomto roce zrekonstruována stavba ve Wilsonu ve státě Wyoming. Podívejte se, jak se zde dá žít!

Splněný sen: prostor pro koníčky i relax

Architekti ze studia Carney Logan Burke si s přestavbou stodoly dokonale vyhráli. Samozřejmě, nejdůležitějším momentem byly představy investora o nově vzniklém prostoru, jeho členění a využití. Rozlehlá stodola se proměnila na relaxační prostor, kde se majitel může plně věnovat svým koníčkům, zároveň dbát i o své zdraví a figuru. Nechybí stylová jednoduchá kuchyně a samozřejmě místnosti pro odpočinek v soukromí.

Garáž patří veteránům

Je až neuvěřitelné, co všechno se podařilo architektům do této rekonstruované stavby umístit. Při pohledu zvenčí byste to rozhodně nečekali. Interiér, který je vytvořen kombinací několika druhů dřeva, poskytuje kromě běžného bydlení – útulné ložnice se světlým nábytkem a velkým oknem či praktické kuchyně ve stylu retro – chuťovky, které podobné stavby nemají. Naleznete zde garáž na kola a motorky, prostor, ve kterém si majitel „ubytovávají“ své zrekonstruované automobilové veterány, v patře také poměrně velká místnost na cvičení se vším, co k ní patří.

V kontaktu s přírodou i při cvičení

Velmi osvěžujícím a z hlediska prosvětlení i funkčním prvkem stavby, který jí dává moderní nádech, je zasklení prostoru fitness centra. Takto vzniká příjemný kontakt s přírodou, prakticky můžete mít pocit, jako kdybyste sportovali přímo v lese – i za nepříznivého počasí. Skleněná stěna tvoří boku prakticky celou střešní část stavby, pod ní je dřevěný základ prvního podlaží stavby se stylovými malými čtvercovými okénky. Vstup do domu je zastřešený a obklopený okrasnou výsadbou.

Důležitý je soulad

Projekty architektonického studia Carney Logan Burke, které tvoří množství odborníků, jsou charakteristické přemýšlivým a inovativním přístupem a jsou rafinované v detailech. Často se nechávají inspirovat přírodou. „Ve všech našich pracích se zaměřujeme na proces samotný – na spolupráci a integraci řemesel, materiálu a reálných stavebních možností. Výsledkem tohoto přístupu je řada ocenění a publikací a vyšší povědomí veřejnosti o výhodách dobrého designu,“ píší architekti na své stránce.

Moderní stodola ve Wilsonu v kostce

Projektový tým: John Carney, Matt Bowers – studio Carney Logan Burke
Lokalita: Wilson, Wyoming, Spojené státy americké
Rok dokončení: 2016
Design interiéru: WRJ kolegové designu
Místo: Wilson, WY

Text: Sabína Zavarská
Foto: Audrey Hall