Karlovy Vary se dočkají šesté kolonády. Sídlo festivalové televize navrhl ateliér Chybik+Kristof

Festivalová platforma KVIFF.TV bude mít na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech nové zázemí. Oficiální festivalová televize bude sídlit v multifunkčním prostoru. Podle tvůrců ze studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers barevnost i zpracování pavilonu odkazuje na architekturu hotelu Thermal a vytváří mu moderního sourozence.

V prostoru se budou pořádat besedy s tvůrci, divácké soutěže, prostor ale poslouží i jako odpočinková zóna spojená s občerstvením. „Náš návrh pavilonu KVIFF.TV Parku vychází z lokálního kontextu lázeňského města. Moduly, z nichž je pavilon vytvořen, jsme postavili na výšku, tím jsme tak dosáhli převýšeného kolonádního prostoru. S nadsázkou se dá říci, že během filmového festivalu ve městě přibude nová, 6. kolonáda,“ uvedl architekt Ondřej Chybík, autor návrhu.

Pavilon KVIFF.TV Parku sestává ze 41 vertikálních a 18 horizontálních modulů. Každý měří kolem šesti metrů na délku, tři metry na šířku a 2,5 metru na výšku a váží od 900 kg až po čtyři tuny v závislosti na dispozici a funkci jednotlivých sekcí. Celková rozloha modulární stavby bude téměř 30 metrů na délku, 18 metrů na šířku a šest metrů na výšku a počítá se s tím, že se do ní vejde až tisícovka návštěvníků.

„Po skončení filmového festivalu pavilon rozebereme a moduly přemístíme na jiné lokality, kde opět poslouží pro vytvoření společenského či komerčního prostoru. To je jedna z výhod modulárního systému,“ dodal jednatel společnosti Cubespace Martin Berka.

KVIFF.TV Park
KVIFF.TV Park | Zdroj: Chybik+Kristof Architects & Urban Designers

Prostor KVIFF.TV Park nabídne v době festivalu celodenní provoz a program dotvářející festivalovou atmosféru. Denně budou formou takzvaného Meet and Greet setkání s tvůrčími delegacemi filmů z hlavní soutěže karlovarského festivalu.

Setkání budou otevřená všem návštěvníkům. Každý den bude také na pódiu KVIFF.TV Parku živé natáčení pořadu Prostor KVIFF X, do kterého si moderátor bude zvát domácí i zahraniční festivalové hosty. Večer pak bude hudební program.

red
RubrikyArchitekturaŠtítky