Vláknocement na světové výstavě EXPO 2015

Vláknocement na světové výstavě EXPO 2015

Německý národní pavilon na světové výstavě EXPO 2015 reprezentuje dynamicky působící fasáda z vláknocementových lamel Equitone. Výběr materiálu nebyl vůbec náhodný.

Světová výstava EXPO 2015 se koná jednou za pět let a tradičně přitáhne miliony návštěvníků z celého světa. Každé EXPO má svoje hlavní téma, v jehož rámci jsou prezentovány nejmodernější technologické inovace. Začátkem května se otevřely brány EXPO 2015v italském Miláně. Tématem letošního EXPO je Feeding the planet, energy for life a věnuje se trvalo udržitelnému nakládání s potravinami a energií.

Vizualizace německého pavilonu nazvaného Fields of Ideas pro světovou výstavu EXPO 2015 © SCHMIDHUBER/Milla & Partner

Vláknocement na čestném místě

Německý národní pavilon nazvaný Fields of Ideas (Pole nápadů) představuje Německo jako živou, úrodnou krajinu plnou nápadů, orientovanou na budoucnost, která už nyní hledá nová řešení a možnosti. Pro ztvárnění fasády si architekti vybrali vláknocement, tradiční materiál, který díky inovacím napomáhá nejen rozšiřovat možnosti ztvárnění fasád, ale i zvyšovat bezpečnost a energetickou účinnost těchto konstrukčních prvků. Autoři pavilonu pracovali kromě vláknocementu i se dřevem a textilními membránami se zabudovanou organickou fotovoltaikou.

Stoupající tvar pavilonu má evokovat typická německá pole, louky a mírně hornatý charakter krajiny © SCHMIDHUBER/Milla & Partner

EQUITONE [natura] vítá návštěvníky

Pro ztvárnění fasády jednoho z největších pavilonů celé výstavy architekti vybrali tradiční vláknocementový materiál Equitone v jeho nejaktuálnější podobě. Fasádní desky Equitone [natura] byly prezentovány ve dvou nových barevných odstínech. Desky ve tvaru lamel zabezpečují důležitou funkci fasády – účinnou ochranu před slunečním zářením. Významně rovněž přispívají ke zvyšování kvality vnitřního prostředí. Spolu s energeticky efektivními technologiemi se fasáda podílí na přirozeném větrání pavilonu a zajišťuje příjemnou teplotu ve všech showroomech. Kromě toho splňuje nejvyšší požadavky z hlediska požární ochrany, jakož i požadavek na rychlou montáž a demontáž.

© SCHMIDHUBER/Milla & Partner

Světová výstava EXPO 2015 potrvá šest měsíců od 1. května až do 31. října 2015.

Více informací o materiálu Equitone najdete na www.equitone.cz.