Úspěšná online podoba 17. ročníku konference CADfórum

CF2020 head 2480fbO
Zdroj: CAD Studio

Letos hodně atypicky - online - proběhl ve dnech 16.+17. září již 17. ročník odborné konference CADfórum 2020 pořádané společností CAD Studio. Ač byl letos z pochopitelných důvodů změněn formát konference na online vysílání, nezměnil se její časový rozvrh dvoudenní akce a nezměnilo se ani její zaměření - na odbornou veřejnost z oborů strojírenské konstrukce, NC výroby a 3D tisku, správy technických dokumentů, stavební projekce, vizualizací a BIM. Nezměnil se ani tradiční moderátor akce - Boris Keka.

Online podoba konference přilákala letos 560 registrovaných účastníků, počet sledujících byl nakonec ještě o několik set vyšší. První den konference pořádané společností CAD Studio, za podpory řady oborových partnerů, byl letos zaměřený stavebnictví, architekturu a BIM technologie, druhý den pak na strojírenství a výrobní průmysl (CAD/CAM/PDM). Pod heslem „Stvořte cokoliv“ představila tato akce nové návrhové technologie, technologie sdílení dat a automatizace navrhování.

V úvodní přednášce představil Jan Binter, ředitel společnosti CAD Studio, kroky digitalizace budoucnosti, nástroje a rozšířené možnosti pomoci CAD Studia – jako součásti evropské skupiny Arkance Systems – v tomto procesu.

Příprava konference – M.Slanec a B.Keka
Příprava konference – M.Slanec a B.Keka | Source: CAD Studio

Uživatelé z profesionální praxe se pak podělili o své zkušenosti s nasazením a využíváním návrhových technologií Autodesk a s jejich propojením s dalšími firemními procesy ve svých firmách. V odpoledních, paralelně probíhajících workshopech pak mohli účastníci shlédnout přínosy moderních technologií Autodesk a doplňkových nástrojů CAD Studia a naučit se nové tipy. Pod pokličku chystaných novinek umožnili nahlédnout programátoři z děčínské vývojové kanceláře Autodesku.

Firma CAD Studio představila nové nástroje pro projektanty – aplikaci Potrubák pro návrh gravitačních potrubních sítí, nástroje pro rozpočtování inženýrských staveb a BIM Feeder pro efektivní naplňování negrafických informací do BIM modelu dle připravovaných standardů SFDI. Velká část prezentací se týkala jednotného datového prostředí (CDE) pro spolupráci na BIM projektech – Autodesk BIM 360.

Ve vysílání – F.Machara a T.Bařina
Ve vysílání – F.Machara a T.Bařina | Source: CAD Studio

Děkujeme všem partnerům konference a přednášejícím za podporu a především děkujeme všem návštěvníkům za jejich aktivní účast na této akci. Pro všechny účastníky konference je již k dispozici archiv videozáznamů dopolední i odpolední části konference. Naleznou jej na stránkách konference.cadforum.cz.

Další informace a diskuze najdou zájemci na portálu www.cadforum.cz nebo na Facebooku CAD Studia – www.facebook.com/CADstudio

Těšíme se na viděnou, tentokrát již osobně, na dalších ročnících konference CADfórum či na jiných akcích společnosti CAD Studio.

ZDROJ: PR článek společnosti CAD Studio