Patricia Urquiola blahopřála výhercům Axor H2O story 2012
Galerie(6)

Patricia Urquiola blahopřála výhercům Axor H2O story 2012

Vítězové Axor H2O story 2012 se dostali do společnosti elitních designérů – Philippa Starka a Patricie Urquioly. Z rukou Patricie Urquioly si dokonce osobně převzali cenu. Stalo se tak při příležitosti její návštěvy výstavy Designblok 2012 v Praze.

Designérka španělského původu Patricia Urquiola, která v současnosti žije a tvoří v italském Milánu, přijala pozvání společnosti Hansgrohe zúčastnit se přehlídky designu Designblok 2012 v Praze. Patricia Urquiola je první designérkou, která spolupracovala se značkou Axor. Výsledkem jejich dlouhodobé spolupráce jsou nejrůznější koupelnové prvky, které jsou technicky funkční, a přitom nesou stopy poezie a tepla uměleckého přístupu Patricie Urquioly.

Hvězda mezi designéry si navzdory svému nabitému programu našla čas na návštěvu stánku s vítěznou prací v rámci soutěže Axor H2O story 2012. S autorem Petrem Strejčkem diskutovala o jeho návrhu. Patricia byla překvapená futuristickou vizí koupelny beze spár, ostrých rohů a s variabilně se vysouvající vanou, sprchovou vaničkou či umyvadly.

O něco později se zúčastnila slavnostního vyhlášení cen soutěže Axor H2O story 2012 na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde osobně odevzdala ceny vítězům. Odevzdávání obohatila i o přednášku, během níž představila svoji tvorbu inspirovanou tradičními řemesly a technikami. Dotkla se i osobních témat, například skloubení pracovního života ženy s rodinou. Po přednášce se v showroomu Brother & Duck za přítomnosti tohoto vzácného hosta konala tisková konference a speciální event Mutina & Axor.

Společnost HANSGROHE spolu se společnostmi BROTHER AND DUCK a KONSEPTI získaly za originální koncept návštěvy Patricie Urquioly v Praze nominaci na speciální Cenu šéfredaktorů Designbloku 2012 za mimořádný počin.

Pokud máte zájem dostat se do společnosti světových profesionálů, zapojte se do aktuálního ročníku soutěže Axor H2O story 2013. Termín pro odevzdání soutěžní práce je do 17. mája 2013.

Registraci a další podrobnosti najdete na www.h2ostory.cz.

–>–>