ilustracni 007

Brno chce novou sportovní halu. Podobu určí architektonický soutěž

Rada města Brna učinila další kroky v plánování výstavby nového sportoviště, které bude určeno dráhovým cyklistům a atletům. Kancelář architekta města Brna začne připravovat architektonickou jednofázovou užší soutěž o návrh této haly, kterou město vybuduje vedle plaveckého areálu za Lužánkami.

„Nová sportovní hala pro dráhové cyklisty a atlety nahradí stávající velodrom na výstavišti. Na jeho místě totiž město vybuduje fotbalový stadion. Aby nedošlo k omezení činnosti cykloklubu TJ Favorit Brno, musí stavba haly pro dráhaře a atlety předcházet stavbě fotbalového stánku. Vznikne tak významné centrum pro dráhaře a jediné kryté sportoviště pro atlety v Brně. Spojení těchto sportovních odvětví se nám jeví jako efektivní a se samotnými zástupci klubů jsme o tom již dříve jednali. Kancelář architekta města Brna jsme pověřili přípravou architektonické soutěže,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Očekává se, že soutěž by byla vypsána na konci března letošního roku. Ještě předtím bude na konci ledna jmenována porota, která bude návrhy posuzovat. Výsledky architektonické soutěže by měly být známy v říjnu 2024.

Rada města Brna zároveň vyčlenila finance na zajištění soutěže, a to ve výši 4,5 milionu Kč. Peníze budou sloužit na výplatu cen pro nejlepší návrhy a na zajištění soutěžních podkladů, zaplacení honorářů porotcům, tisk katalogu a uspořádání výstavy.

Odhady nákladů na úpravu dotčené lokality, výstavbu haly a nutné přeložky inženýrských sítí jsou ve výši 1,157 miliardy Kč. Stavba by mohla začít v průběhu několika let.