Mapelastic – pružná cementová izolace
Galerie(3)

Mapelastic – pružná cementová izolace

Partneři sekce:

Již více než 20 let je Mapelastic nejoblíbenější pružnou cementovou hydroizolací na trhu! Systém, který se používá na hydroizolaci a ochranu balkonů, teras a bazénů, nabízí vysokou pružnost i při nízkých teplotách.

Mapelastic je dvousložková cementová stěrka, která slouží k ochraně a hydroizolaci betonových povrchů, balkonů, teras, koupelen a bazénů. O její oblibě vypovídá nejen více než 20 let zkušeností výrobce, ale zejména více než 300 milionů m2 úspěšně zaizolovaných povrchů.

Vhodná je i pro použití v menších prostorech, jako jsou koupelny, sprchy, balkony, terasy, bazény, apod. před pokládkou obkladů a dlažeb. Mapelastic se úspěšně používá i pro hydroizolaci povrchů ze sádrokartonu, omítek, betonu, pórobetonových bloků a vodovzdorné překližky. Slouží jako pružná vyhlazovací stěrka betonových konstrukcí včetně těch, které jsou mírně namáhány dynamickým provozním zatížením (např. prefabrikované panely). Stěrku lze použít i pro ochranu omítek nebo betonu se smršťovacími trhlinami proti vsakování vody a agresivním vlivům atmosféry.

Průmyslové použití
Již 20 let je Mapelastic nedílnou součástí sofistikovaných inženýrských staveb vystavených nejrůznějším klimatickým vlivům. Zde se používá jako ochrana betonových sloupů, mostovek a silničních a železničních mostů opravených výrobky řady Mapegrout proti karbonataci, a jako ochrana konstrukcí s nedostatečným krytím výztuže.

V některých zemích je využíván i jako ochrana betonových povrchů, které se mohou dostat do kontaktu s mořskou vodou. Je také účinnou ochranou před rozmrazovacími solemi jako jsou například chlorid sodný, chlorid vápenatý nebo síranové soli. 2,5 mm vrstva Mapelasticu odpovídá 30 mm krycí vrstvy betonu odolného proti agresivnímu účinku chloridů (vodní součinitel 0,45)!

Výhody
Hlavní devizou dvousložkové cementové stěrky Mapelastic je, že zůstává pružná při velmi nízkých teplotách. Chrání povrch betonu před průnikem CO2 (karbonatace) na více než 50 let a je odolný UV záření. Lze ho aplikovat na stávající povrchy a je kompatibilní s obklady a dlažbami z keramiky, přírodního kamene a mozaiky.
Výrobek je certifikovaný ve shodě s EN 1504-2.

Doplňkové výrobky
Účinnost hydroizolačních výrobků Mapei je zajištěna i doplňkovými výrobky, které celý systém uzavírají. Celý systém tvoří alkáliím odolná síťovina ze skelných vláken Vertex, perforovaná netkaná textilie Mapetex Sel pro vyztužení hydroizolačních membrán, alkáliím odolný pás s plstěnou stranou Mapeband vhodný do koupelen, sprchových koutů, na terasy a balkony před pokládkou dlažeb. Dokonalou účinnost zajišťuje též Rohová vpusť z TPE pro terasy a balkony „Drain Front“ a souprava pro provedení podlahové vpusti, ideální pro odvod vody z teras, balkonů, koupelen, kotelen, prádelen, apod. Drain Vertical/Lateral.

Pro pružné utěsnění a hydroizolaci konstrukčních (dilatačních) spár v dopravních a vodohospodářských stavbách je vhodné použít TPE pás Mapeband TPE.

Výhody použití Mapelasticu

  • lze aplikovat i na stávající povrchy
  • aplikace v tenkých vrstvách
  • odolný mrazu
  • odolný UV paprskům
  • kompatibilní s lepidly pro pokládku obkladů a dlažeb

www.mapei.cz

ZDROJ: PR společnosti MAPEI, spol. s r.o.

–>–>