Stavební materiál pro příjemné a energeticky úsporné bydlení
Galerie(5)

Stavební materiál pro příjemné a energeticky úsporné bydlení

Partneři sekce:

Neustálý pohyb cen energie přiměl stavebníky k tomu, aby začali pohlížet na pořizování bydlení jinak než dříve. Stále častěji již není nejdůležitějším parametrem cena zdiva nebo konečná výše faktur za vlastní stavbu, ale rozhoduje následná energetická nenáročnost bydlení. Zdicí systém POROTHERM přitom poskytuje možnost postavit energeticky nenáročné a přitom komfortní bydlení za zajímavou cenu.


Sortiment cihel POROTHERM a jejich doplňkových tvarů rozšiřuje nabídka malt, omítek a dalších stavebních prvků. K dispozici je také lícové zdivo a keramické dlažby TERCA Klinker.

Klasika i nové trendy

Příznivce klasiky potěší šíře sortimentu v oblasti cihel spojených na pero a drážku, vyznavači nových trendů či speciálních materiálů zase ocení zvukověizolační cihly nebo cihly s nadstandardními tepelněizolačními parametry. Vyberou si i ti, kteří se rozhodli odložit zednickou lžíci, maltu a míchačku. V případě nové technologie POROTHERM DRYFIX.SYSTEM stačí pro zdění pouze dóza se speciální PUR pěnou a nanášecí pistole.

Trend energetických úspor
V reakci na neustále se zvyšující poptávku po výstavbě energeticky úsporného bydlení vyvinula společnost Wienerberger hned několik typů cihel s nadstandardními tepelněizolačními vlastnostmi. Kromě již oblíbených výrobků POROTHERM Si a POROTHERM Ti nedávno rozšířila sortiment firmy cihla POROTHERM EKO a v současnosti vstupuje na trh cihla POROTHERM EKO+, která je vhodná pro výstavbu nízkoenergetického bydlení. O kvalitě parametrů cihel POROTHERM svědčí i skutečnost, že POROTHERM 44 Si a POROTHERM 44 EKO+ vyhověly náročným podmínkám programu Zelená úsporám a zařadily se mezi výrobky, na jejichž použití lze žádat o dotaci. 

VARIO pro zastínění i šetření energií
Populárním výrobkem se již stal i nedávno představený nadokenní překlad POROTHERM VARIO, umožňující volbu předokenní rolety (VARIO R) nebo žaluzie (VARIO Z). Jeho velkou výhodou je skutečnost, že nosný prvek i tepelněizolační díl, do kterého se montuje zastínění, se dodávají společně, což zaručuje správné provedení tepelné izolace. V praxi jsou oblíbenější rolety, protože nejen stíní před sluncem, ale dokáží ochránit i před hlukem z ulice a mají vliv na spotřebu energie.

O vysoké kvalitě tohoto překladu svědčí i ocenění GRAND PRIX, které výrobek získal na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Odborná porota mu cenu udělila za jednoduché a kvalitní řešení problému umístění rolety nebo žaluzie, umožňující větší rozměr okenního otvoru.

Hrubá stavba za týden
Velký a neutuchající zájem provází metodu zdění bez malty – POROTHERM DRYFIX.SYSTEM. K jejím hlavním přednostem patří rychlá realizace hrubé stavby, zdění s minimálními nároky na stavební pomůcky a možnost výstavby i v zimě, a to až do –5 °C.

Technologie umožňuje zvládnout hrubou stavbu rodinného domu do týdne. Výstavba se obejde bez přívodu vody a elektřiny, neboť míchačku s maltou a zednickou lžíci zde nahradila dóza se speciální PUR pěnou a nanášecí pistole. Pěnu v potřebném množství obdrží stavebníci při nákupu broušených cihel zdarma. V současnosti se jedná o vůbec nejrychlejší metodu výstavby z pálených cihel.

Energetický štítek zdarma, energetický průkaz do 3 000 korun
Díky atraktivní službě společnosti Wienerberger mohou lidé, kteří si chtějí bydlení pořídit z POROTHERMU, získat kvalitně připravený průkaz energetické náročnosti budovy. Přestože PENB běžně stojí kolem 7 000 korun, v tomto případě ho pořídí již do 3 000 Kč. Po zadání požadavku na získání průkazu na www.porotherm.cz/PRUKAZ zájemci okamžitě obdrží informace, jak při jeho vyřizování dále postupovat. Vlastní průkaz je vyhotoven do 15 pracovních dnů ode dne přijetí kompletních podkladů.

Energetický štítek, který zohledňuje propustnost tepla všemi vnějšími konstrukcemi budovy, mohou zájemci pořídit zcela zdarma. Pro výpočet štítku, jenž může pro stavebníky být dobrým vodítkem pro budoucí určení toho, do jaké energetické třídy se dům zařadí v energetickém průkazu, stačí využít aplikaci na www.porotherm.cz/STITEK.

Wienerberger vám pomůže!
Kromě toho nabízí Wienerberger i řadu možností konkrétní pomoci se stavbou. Stavebníci, kteří si vybrali bydlení z broušených cihel POROTHERM a technologii POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, mohou využít pomoc při založení stavby. Po vyžádání služby přijede na stavbu speciálně vyškolený technik a zdarma pomůže se založením první řady cihel a vysvětlí další postup stavebních prací.

Velkou pomocí je také zřízení více než stovky půjčoven speciálních stavebních pomůcek. K dispozici tu jsou pomůcky potřebné pro založení stavby a zdění z broušených cihel – zakládací a nivelační souprava a nanášecí válce.

Více informací o výrobcích a službách společnosti Wienerberger lze získat na www.porotherm.cz.