Kamenný povrch pro dům i zahradu
Galerie(8)

Kamenný povrch pro dům i zahradu

Partneři sekce:

Kamenné koberce jsou známé především jako exteriérové povrchy. Díky novým technologiím však naleznou uplatnění také v interiéru, a to od podlah až po stěny.

Základ kamenného koberce tvoří říční, mramorové nebo barvené perleťové oblázky, které jsou smíchány s epoxidovým pojivem. K dostání je v široké paletě barev a jeho tloušťku lze přizpůsobit podle přání zákazníka – v interiérech se nejčastěji využívá vrstva o síle 1 cm, v exteriéru je pro pochůzí plochy ideální 1,5 cm a pro plochy pojízdné 2 cm, u mramorových kamínků stačí i slabší vrstva. Materiál je vhodný pro úpravu nebo renovaci starých a nových betonových ploch, ale podkladem může být také anhydrid, dřevo či dlažba a překážkou nejsou ani nezpevněné plochy.

Praktičnost především

Kromě přírodního vzhledu, který nikdy nevyjde z módy, si kamenné koberce získávájí oblibu i pro své praktické vlastnosti – vysokou pevnost, odolnost a s tím související dlouhou životnost. Zaujmou i flexibilitou pokládky, nepřebernými možnostmi kombinování jednotlivých barevných variant či výbornými protiskluzovými vlastnosti, které lze v případě potřeby ještě vylepšit použitím speciální protiskluzové úpravy. V interiéru pak přijde vhod tepelná pohoda povrchu – oproti samotnému kameni či dlažbě je pocitově teplejší a bez problému jej lze využít i pro podlahové vytápění.

Vertikální plochy – žádný problém

Díky stěnovému systému TopStone nalezne kamenný koberec uplatnění i na vertikálních plochách. V případě exteriéru jej lze bez potíží aplikovat na sokly, schody, podezdívky plotů apod. V interiéru se pak nabízí povrch využít k dekoračnímu účelu například na stěnu za televizi. Díky jeho bezespárovosti, snadné údržbě a odolnosti vůči mastnotě a vlhkosti nalezne také uplatnění za kuchyňskými linkami, u krbů či v koupelnách – včetně stěn sprchových koutů.

ZDROJ: PR článek společnosti TOPSTONE