Moderní stavebnicové okapy bez šroubování a natírání
Galerie(15)

Moderní stavebnicové okapy bez šroubování a natírání

Partneři sekce:
  • Prefa

Systémy odvodnění střech dostávají v době stále rostoucích požadavků na estetičnost, kvalitu a užitné vlastnosti nový rozměr. Výběr už dávno nekončí u obyčejného pozinkovaného plechu. Jeho omezená životnost dnes už nikoho neláká a na nezbytné pravidelné natírání nemáme čas. Přesto ale chceme mít okapový systém barevný, stále jako nový a samozřejmě by měl vydržet minimálně pro naše děti. Systém odvodnění střech Lindab Rainline všechny tyto náročné požadavky splnit umí.

Bezúdržbové barevné okapové systémy jsou na našem trhu k dostání již řadu let. Nejúspěšnější a nejdéle prodávaný je systém Rainline od švédské firmy Lindab, jehož životnost je minimálně 40 let, výrobcem poskytovaná garance pak 30 let. Instalace je velmi rychlá a jednoduchá, systém využívá principu spojek, díky kterým odpadá pracné lepení nebo letování.

střechy, okapy, okapové systémyMateriál, který nemusíte natírat, a barvy, které jsou i po letech jako nové
Systém Lindab Rainline je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou (ocel + zinek + barevná povrchová úprava HB Polyester), tedy z materiálu, který nepodléhá korozi a díky barevné ochranné povrchové vrstvě HB Polyester nevyžaduje natírání. Životnost materiálu povrchových úprav i systému Rainline jako celku je prověřena více než 60 lety používání v náročných klimatických podmínkách Skandinávie, odkud Lindab pochází.

Hůře na tom s životností nejsou ani titanzinek nebo měď, u nichž se ale časem vytvoří na povrchu patina, která materiál chrání. Nepříjemným efektem je však změna barvy a velmi často také nestejnoměrná oxidace, kterékoli které se povrch stává skvrnitým. U ocelového plechu s ochrannou vrstvou  HB Polyester nedochází k oxidaci, povrch zůstává stálobarevný, a navíc existuje možnost volby z deseti barev včetně barvy mědi, neobvyklé borovicové zelené nebo atraktivní antracitové metalízy.

Stavebnice do extrémních podmínek

Přesnost jednotlivých komponentů systému je podstatná především při montáži, pevnost materiálu pak v oblastech se značnými sněhovými srážkami a velkými výkyvy teplot. Systém spojek jednotlivých prvků umožňuje okapový systém na zimu demontovat a předejít tak například poškození či stržení žlabů při sesuvu sněhu. Systém Rainline pamatuje i na doplňky pro zpevnění podokapních žlabů pro případ, že nechceme žlaby každoročně sundavat. Obě tyto varianty jsou v horských oblastech běžně používané, přesto je vhodné v oblasti s většími sněhovými srážkami dobře vyřešit i systém sněhových zábran, zvláště pak u střešních krytin s hladkým povrchem a u nedostatečně zateplených střech, na kterých vznikají ledové kry.

střechy, okapy, okapové systémystřechy, okapy, okapové systémy

Systém LindabRainline zakoupíte v síti obchodních partnerů Lindab. Kontakty pro jednotlivá prodejní místa naleznete na www.okapyprovas.cz

Na www.okapyprovas.cz snadno spočítáte na automatickém kalkulátoru složení a počet jednotlivých dílů okapového systému, stačí zadat rozměry domu a typ okapu, můžete si také vyzkoušet barevné sladění s fasádou a střechou.

Kompletní informace na www.lindabstrechy.cz

Foto montáž LindabRainline krok za krokem 
  
  
  
  

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEO 10 MIN – JAK SI OKAP NAMONTOVAT? – Instruktážní montážní video najdete na::
 www.okapyprovas.cz/index_1.html

–>–>