Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton

Pro bezpečnost cyklistů i diváků

Pro bezpečnost cyklistů i diváků

Světový výrobce oplocení společnost Betafence obohatil svůj systém přenosného oplocení Tempofor® určený k dočasné ochraně a usměrnění pohybu osob, dopravních prostředků a zboží o další produkt. Je jím Tempofor® CycloSecure, nová koncepce ochranných bariér, umožňující dohled nad velkým množstvím lidí a jejich kontrolu, přičemž je určená zejména pro cyklistické sportovní akce. Při nich totiž kvůli nedisciplinovanosti diváků nejčastěji dochází k porušování regulárnosti závodů, a v horších případech k úrazům závodníků a fanoušků.

K vlastnostem nových ochranných bariér nám Ján Vajda, regional sales koordinátor společnosti Betafence pro SR a Maďarsko, řekl: „Jsou vyrobeny z pozinkovaných materiálů, které zaručují dlouhou životnost i v extrémních podmínkách. Jejich konstrukce poskytuje maximální bezpečnost. To znamená, že nemají dopředu vyčnívající „nožičky“, o něž by mohli cyklisté nebo diváci zakopnout, a také ve spodní části bariér se nenachází prostor, do něhož by se mohli závodníci „zaseknout“. Navíc, díky úhlopříčnému postavení oplocení (stojí pod úhlem 70 stupňů), dělí diváky od závodníků větší vzdálenost.“

Široký sortiment panelů a příslušenství pro dočasná bezpečnostní řešení lze přizpůsobit každé situaci. Novinkou je prodloužení panelů tvořících bariéru z 2,5 na 3 metry (rozměry panelů jsou nyní 3 000 mm na délku, 1 200 mm na výšku, 720 mm na šířku a hmotnost je 32,5 kg). Znamená to, že k oplocení určitého prostoru je potřeba méně panelů, proto je jejich doprava a instalace jednodušší, a zejména rychlejší. Na panely se dají umístit různé reklamní billboardy či poutače, které kvůli šikmému sklonu nesnižují viditelnost.

Ochranné bariéry Tempofor® CycloSecure jsou výsledkem intenzivního výzkumu v laboratořích společnosti Betafence. Jejich výhodou je větší bezpečnost, protože diagonální postavení bariér prodlužuje vzdálenost mezi sportovci a diváky, přičemž neovlivňuje dobrou viditelnost – naopak ji zvyšuje. Menší vzdálenost oplocení od země znamená větší stabilitu panelu. To všechno zaručuje, aby se organizátoři cyklistických závodů mohli vyhnout nepříjemným nehodám.

A co je důležité – přenosné ochranné bariéry se dají úspěšně využívat i při jiných sportovních akcích, případně všude tam, kde je při hromadných akcích (různé slavnosti, průvody apod.) potřebné usměrňovat pohyb účastníků a zaručit jejich bezpečnost.

Zdroj: Betafence

Komentáře