Schüco na BAU 2015: tepelná izolace, automatizace a minimalismus
Galerie(7)

Schüco na BAU 2015: tepelná izolace, automatizace a minimalismus

Partneři sekce:

Lednová prezentace společnosti Schüco International KG na stavebním veletrhu BAU přiblížila návštěvníkům z celého světa řadu zajímavých novinek v portfoliu hliníkových okenních, dveřních a fasádních systémů pro rezidenční i komerční výstavbu. Kvalitní zpracování přesvědčuje svobodným, individualizovaným přístupem i efektivitou při výrobě a instalaci. Samozřejmostí je energetická účinnost systémových řešení.

V oblasti rezidenčního bydlení Schüco přináší širokou nabídku produktů, které splňují náročné požadavky architektů i investorů. Čistý, elegantní a minimalistický design, vynikající tepelně izolační vlastnosti, vysoká úroveň zabezpečení a nejmodernější technologie pro automatizované ovládání a spokojené užívání objektů, to jsou hlavní oblasti, kterými se okna, dveře a posuvné systémy ubírají.

Hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+ splňující kritéria pasivní výstavby

Dobrým reprezentantem vynikajících tepelně izolačních vlastností je hliníkový okenní profil Schüco AWS 90.SI+, v Mnichově poprvé představený s certifikátem potvrzujícím vhodnost pro pasivní domy. Systém disponuje také designovou variantou blokových oken bez viditelných okenních křídel a ekologickou alternativu AWS 90.SI+ Green, která respektuje požadavek na využívání ekologických materiálů.

Posuvný systém Schüco AWS 75.SI s bezbariérovým kováním PASKtu.

Mezi důležité předpoklady stavebních projektů dále patří bezbariérový přístup. Kromě moderních prvků automatizace s možností ovládání oken a dveří jednoduchým stisknutím tlačítka nebo na dálku přes počítač a chytrý telefon jsou v tomto ohledu základem bezprahové konstrukce velkoformátových oken a posuvných systémů. Řešení nabízí inovované kování PASK pro paralelně posuvné sklápěcí balkonové dveře a velkoformátová okna, nově představené v bezprahovém provedení.

Posuvný systém Schüco ASS 77 PD.HI s panoramatickým designem

Čistý minimalistický vzhled a maximální transparentnost dokonale naplňuje řada velkoformátových posuvných systémů ASS 77 PD s panoramatickým designem. Profily, vyráběné v několika úrovních tepelné izolace, mají rámy skryté ve stavební konstrukci, umožňují elektrické i manuální ovládání a atraktivní 90° rohové provedení. Alespoň zmínkou představme také technologie SmartStop a SmartClose pro bezpečné zacházení s  posuvnými systémy, základním principem je zpomalený dojezd a bezpečné brždění posuvného křídla.

Modulární ovládací a kontrolní panel Schüco Door Control System

Na nejnovějších technologiích si zakládá modulární systém pro ovládání, kontrolu vstupu a zabezpečení vchodových dveří Schüco Door Control System. Jednoduše řečeno jde o sofistikovaný ovládací panel z černého skla, elegantně zapuštěný nejčastěji přímo do dveřního profilu. Letošním vylepšením je integrace vybraných modulů do jediného pole s dotykovým displejem, a to včetně číselné klávesnice, u které se při každém novém vstupu číslice z bezpečnostních důvodů přeházejí, aby nebylo možné rozklíčovat vstupní kód. Systém je kompatibilní s chytrými telefony, IP adresami i inteligentními systémy řízení budov.

Fasádní systém Schüco FWS 35 PD

Významnou pozornost si zaslouží také inovace v sortimentu fasádních systémů Schüco pro komerční objekty. Po lednovém veletrhu v portfoliu bezesporu vyniká nový vysoce tepelně izolovaný subtilní systém FWS 35 PD, díky kterému lze realizovat téměř bezrámové prosklené opláštění. Panoramatický design s minimální pohledovou šířkou profilu 35 mm garantuje nerušený výhled zvnějšku i zevnitř. Profil navíc splňuje kritéria pasivní výstavby.

Fasádní systém Schüco FWS 60 CV

Maximálně transparentní architekturu podporuje také nový systém FWS 60 CV (Concealed Vent). Jedná se o revoluční řešení skrytě integrovaných otvíravých prvků ve fasádě, opět v kombinaci minimální pohledové šířky a výborných hodnot tepelné i zvukové izolace. Otvíravě výklopná část, instalovaná od stropu až na zem, je tak od pevné fasády zvnějšku k nerozeznání, při vnitřním pohledu rozdíl prozradí pouze klika.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz
    

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ