Partneři sekce:

Nové průmyslové utěrky z mikrovlákna firmy Lorika CZ vyčistí nejjemnější materiály beze stop

Nové průmyslové utěrky z mikrovlákna firmy Lorika CZ vyčistí nejjemnější materiály beze stop

Mnoho pracovišť se dnes neobejde bez spolehlivých hygienických pomůcek. Kdo nemá osobní zkušenosti z provozu, si nejspíš neuvědomuje, co všechno je nutné udržovat v čistotě a kolik času mohou ušetřit kvalitní hygienické potřeby, které se netrhají, nedrolí, nekapou, nezanechávají stopy… Novinkou v oblasti průmyslových utěrek je ARIOSO MICRO 30 od české firmy Lorika CZ.

Hektické moderní provozy potřebují urychlovat a usnadňovat své pracovní postupy. Vede to k menší chybovosti a vyšší produkci. Zjednodušování pracovního procesu se skládá z řady důležitých detailů. Jedním z nich je snadná, rychlá a důkladná průmyslová hygiena prováděná speciálními produkty, jež podléhají nejvyšším standardům, co se týče kvality materiálu, z něhož jsou vyrobeny, a kýžených vlastností. Každý provoz totiž vyžaduje trochu jiné atributy.

„Nároky na kvalitu výroby a čistotu pracovišť se neustále zvyšují. A vyšší nároky jsou kladeny na pestrost škály průmyslových utěrek se specifickými vlastnostmi,“ říká Miroslav Krištof z české firmy Lorika CZ, která firmám navrhuje individuální řešení přesně pasující na jejich provozovny.

Neškrábe a nenechává stopy
Příkladem moderní technologie mezi průmyslovými utěrkami může být právě Arioso Micro 30. Je vyrobená z netkané textilie z mikrovlákna, a to buď skládaná v suchém provedení, nebo v roli ve vlhké variantě napuštěná 70% izopropylalkoholem uschovaná v kyblíku s centrálním uzavíratelným dávkováním. Obě varianty slouží k finalizaci tvarově komplikovaných povrchů výrobků, strojů a nástrojů, elektroniky a optiky, u níž je zvláště vyžadována maximální jemnost materiálu.

„Například suchá varianta této průmyslové utěrky se pro svou výjimečně nízkou gramáž doporučuje k finalizaci povrchů velmi citlivých na poškození a suché utírání tvarově velmi složitých povrchů, elektroniky a optiky. Díky velmi jemným vláknům nepoškrábe žádný povrch, “ dodává Miroslav Krištof z olomoucké Loriky CZ, která se průmyslové a personální hygieně věnuje už 20 let.
Protože utěrky Arioso Micro 30 neobsahují materiály jako celulózu či polypropylen, nezanechávají po použití žádné zbytky, které na čištěném povrchu jinak mnohdy zůstávají. Uplatnění nachází také při čištění plastů či koženky.

Jemná i pevná zároveň
Utěrka Arioso Micro 30 má sice velmi jemná, ale přitom i pevná vlákna, díky čemuž při utírání nedochází k jejich lámání. Ani při velkém namáhání se tedy takzvaně nevlákní a nezanechává po sobě rezidua ulomených vláken, která by se musela dodatečně odstraňovat, což by zbytečně zpomalilo pracovní proces. Spolehlivým pomocníkem je díky svým výjimečným vlastnostem také v lakovnách, elektrotechnickém průmyslu, strojírenství, optoelektronice a dalších provozech.

Průmyslové utěrky jsou dnes nepostradatelnou a denně bezpočtukrát využívanou pomůckou stovek provozů. Existují v mnoha různých variantách materiálů (papírové, látkové, nevláknité…), způsobů dávkování (řezané, skládané, v roli…), chemického složení (desinfekce, rozpouštědla, lepivé substance…) atd. Jsou komfortním a efektivním řešením průmyslové hygieny na pracovišti.

ZDROJ: PR článek firmy Lorika CZ