Partneři sekce:
  • Stavmat

Atraktivní design fasád: maximum prosklení a „štíhlé“ profily

Atraktivní design fasád: maximum prosklení a „štíhlé“ profily

Současné architektonické trendy u opláštění budov, komerčních i v bytovém sektoru, směřují k transparentnosti, tedy k fasádám s co nejsubtilnějšími sloupky, minimem předělů a maximem prosklení. Cílem je čisté provedení, sjednocený vzhled se skrytými rámy křídel. Vše za předpokladu odpovídajících tepelně technických vlastností a automatizovaného, centrálně řízeného ovládání oken a dveří.

Společnost Schüco přestavila na trhu hliníkových konstrukcí vysoce elegantní fasádní profily FWS 35 PD a FWS 60 CV, které společně naplňují požadavky nerušené transparentnosti, uživatelského komfortu i subtilního designu. Skvěle se hodí pro fasády business a shopping center. Řešení firma nabízí také pro interiérové a exteriérové výlohy či výkladce. V obchodních pasážích a temperovaných prostorách postačí profily s nižšími tepelněizolačními vlastnostmi. Volitelnou variantou mohou být protipožární fasády a interiérové příčky.

Záměrem obou zmíněných systémů bylo co nejvíce minimalizovat pohledovou šířkou hliníkových profilů. Čisté a prakticky bezrámové zasklení je u nich prioritou. Systém FWS 35 PD s pohledovou šířkou profilu pouhých 35 mm umožňuje konstruovat designové prosklení, vhodné pro výlohy luxusních obchodů, opláštění vícepodlažních administrativních budov i skleněné stěny reprezentativních rezidencí. Štíhlé profily dle charakteru objektu garantují jak nerušený pohled do interiéru, tak neomezený panoramatický výhled do okolí. Vysoce tepelně izolovaný systém, který vyhovuje kritériím pasivní výstavby, je kompatibilní s trojitým zasklením i řadou dalších systémových řešení Schüco.

Dokonalá synergie vzniká právě v kombinaci s hliníkovým fasádním systémem FWS 60 CV, který vede ke skryté integraci otvíravých prvků do fasády. Francouzské okno z tohoto systému má jedinečnou výhodu, neboť lze vložit do běžné fasády, aniž by u ní přibyla pohledová šířka okenního rámu. Čistý vzhled zůstává nenarušený, pevná pole a otvíravě sklopné části nelze při vnějším pohledu rozpoznat. Zevnitř prozradí otvíravý díl pouze jemná spára a klika. Variabilita konstrukce zaručuje různorodé použití, od oken klasických až po mezipatrová.

Více na www.schueco.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ

Komentáře