Harmonie Group chystá klenot u řeky

Harmonie Group chystá klenot u řeky

Harmonie začala v těchto dnech  naplno realizovat bytový areál Residence Nábřeží v Berouně. 131 bytů navržených ing. arch. Petrem Bouřilem ze studia ABM architekti vyroste do 24 měsíců na skvělém místě u Berounky, v přímé návaznosti na historické centrum města. Fakt, že developer vsadil na projekt s nadstandardním řešením a tomu odpovídající cenu bytů, svědčí o stoupající oblibě Berouna a okolí. Byty jsou v přepočtu na čtvereční metr nabízeny už od 37.000 do 55.000 korun.

„I starší panelové byty v Berouně se prodávají často za více než 40 tisíc korun za metr. Naše výběrové Nábřeží končí s cenami tam, kde začínají ceny u standardních projektů v okrajových částech Prahy. Přitom rozdíl je pouhých deset minut jízdy autem,“ doplňuje Martin Klein. První obyvatelé by se mohli stěhovat dříve, než byl původní předpoklad – už v polovině roku 2009.

Residence Nábřeží zahrnuje v první etapě kompletní rekonstrukci hospodářské budovy původního berounského pivovaru, ale také výstavbu nového administrativního objektu a sedmi nových bytových domů. Počet nadzemních pater se pohybuje mezi čtyřmi a pěti. Residence však počítá i s  podzemními patry, kde budou umístěna parkovací stání, aby krásné místo nebylo narušeno množstvím parkujících automobilů. V druhé fázi projektu vzniknou tři viladomy s pouhými dvanácti apartmány.

Unikátní lokalita berounského nábřeží o 15 000 m2 inspirovala Harmonii Group k vypracování projektu, který je jedinečný jak umístěním, tak navrženými byty. Harmonie společně s architekty kolem Petra Bouřila nabízí atypické byty ve starém pivovaru, které by měly evokovat svým řešením průmyslový design. Zpětně zde například budou instalovány detaily industriální architektury – režné zdivo, ocelové nosníky a další komponenty. Nové byty zaujmou velkými koupelnami či terasami.

„Čím déle trvaly detailní průzkumy, tím více jsme zjišťovali, že de facto není co regenerovat. Na podobě pivovaru se neblaze podepsala 50. a 70. léta se spoustou přístaveb a sedimentů,“ popisuje Tomáš Novák, ředitel projektu, snahy o adaptaci industriální architektury. „Z prvního období pivovaru, tedy z posední čtvrtiny 19. století, zbyly jen sklepní prostory, které alespoň zčásti využijeme.“

V nabídce Residence Nábřeží převažují byty větší, vícepokojové, plochou se většinou pohybují kolem 80 metrů čtverečních. Harmonie Group myslí i na klienty, kteří chtějí bydlet ve vícepodlažních bytech. V 1. a 2. nadzemním podlaží revitalizované budovy se totiž nacházejí byty 2+kk se společnou vstupní chodbou. Dají se tak snadno propojit, čímž vznikne byt 3+1 nebo 4+kk. „Případně může vlastník v jednom dvoupokojovém bytě bydlet a druhý pronajímat,“ doplňuje ředitel Klein. Ve 3. a 4. patře jsou pak rozměrnější atypické mezonety a garsoniéry.

Vybrané projekty Harmonie Group, a.s.:

Královský horizont v Králově Dvoře u Berouna – dokončeny jsou 4 domy z první etapy. Z celkových 225 jednotek v 9 budovách zbývají poslední volné byty; developer se rozhodl rozdělit několik větších bytů, čímž se uvolní zhruba dvanáct nových dvoupokojových jednotek. Ceny se pohybují od 37 000 Kč do 39 000 Kč / m2.

Bytový dům Vlaštovka v Berouně – projekt o 36 bytech je po 4 měsících prodeje vyprodaný či rezervovaný z 80 procent. Stavba pokročila do druhého nadzemního podlaží a lokalitu Palouček obohatí tento barevně přitažlivý objekt na přelomu podzimu a zimy 2008.

Vilová čtvrť Panorama v Králově Dvoře u Berouna – z opačné strany vrchu Háj než Královský horizont je dokončována hrubá stavba 24 řadových vil a jednoho dvojdomu. S jednotkovými cenami od 21.000 Kč/m2, dispozicí 4+kk ve třech podlažích a užitným prostorem od 190 do 230 m2 jde o příhodné bydlení pro 3-5 členné rodiny.

Rodinné řadové domy Hřebenka v Levíně u Berouna
– 53 řadových domů v devíti souborech a jedna solitérní vila v jihozápadní části Králova Dvora u Berouna, mezi předměstím Počaply a obcí Levín, je synonymem moderního komunitního bydlení s množstvím zeleně a společných prostor pro sport a další vyžití.

Zdroj: Smart Communication s.r.o.