Partneři sekce:

REDSTEEL: spojení oceli, designu a umění

REDSTEEL: spojení oceli, designu a umění

Rádi bychom Vám představili velmi vydařenou realizaci z ocelí odolávající atmosférické korozi – REDSTEEL v praxi. Konkrétně se jedná o použití oceli REDSTEEL na fasádních a vstupních prvcích Hotelu MIURA.

Hotel Miura se nachází v samém srdci Beskyd a nabízí spojení moderního života s přírodou. Autorem článku časopisu Muži v Česku byl celý komplex nazván jako „komplex, který je jako z jiného světa, moderní a precizní architektonické dílo stojící přímo u 7. fairway nekonečně hladkých golfových hřišť v Čeladné a nabízející spojení klidu, ticha, umění a designu.“ Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého.


Společnost UnionOcel, s.r.o., která dodávala materiál při výstavbě hotelu, nabízí ze svého skladového a servisního centra v Kopřivnici oceli se zvýšenou odolností proti atmosférické korozi (tzv. patinující oceli) pod registrovaným obchodním názvem REDSTEEL. Servisní centrum v Kopřivnici dále nabízí stříhání, pálení, ohýbání a obrábění těchto plechů, které se hojně využívají zejména v moderní architektuře a designu.


Základní vlastností ocelí REDSTEEL je tvořit za vhodných atmosférických podmínek postupně na svém povrchu vrstvu oxidů (patinu), která významně zpomaluje rychlost koroze. Patinující oceli jsou nízkolegované oceli obsahující malé množství Cr, Cu, Ni a P.

REDSTEEL je atraktivní materiál pro použití v oblasti architektury, zejména pro vytváření finální podoby částí nebo celků fasád. Jeho použití má své designové ale i praktické výhody (není nutné provádět povrchové úpravy, zejména v místech s nepříznivými povětrnostními podmínkami je to významná ekonomická úspora). Při vhodné kombinaci – patinující ocel – kámen – dřevo či beton je jeho funkční a estetická hodnota velmi vysoká.

Výhody a argumenty použití jakosti REDSTEEL v architektuře:
Ekonomika: minimální údržba
Ekologie: 100% recyklovatelnost
Efektivita: jednoduché zpracování, prodloužení životnosti
EU původ vstupního materiálu

Nebojte se REDSTEEL použít i na privátních objektech – výsledek je vždy zajímavý a originální. Pro další informace s použitím, zpracováním a volbou řešení kontaktujte odborníky společnosti UnionOcel, kteří Vám rádi pomohou při realizaci Vašich projektů.
Tel.: 00420/556 209 911
Tel.: 00420/251 013 011

Odkazy
www.unionocel.com
www.unionocel.cz/redsteel/
www.miura.cz

Zdroje:

www.miura.cz
http://www.muzivcesku.cz/odjedte-si-pred-vanoci-odpocinout-nasli-nejstylovejsi-hotel-u-nas/
www.unionocel.cz
www.kudyznudy.cz

ZDROJ: PR článek společnosti UnionOcel, s.r.o.

RubrikyHotely a restaurace