Partneři sekce:

Rozeběhlo se podzimní kolo DESIGN ROADSHOW

Rozeběhlo se podzimní kolo DESIGN ROADSHOW

Nestihli jste na jaře navštívit akci DESIGN ROADSHOW? Nezoufejte… právě se rozjelo její podzimní kolo, ve kterém firmy svoji expozici postaví ve zbylých krajích Česka. Odborný seminář již s velkým úspěchem navštívil města Hradec Králové a Liberec, ve kterém byla navíc hostem firma PROTOCOM, zabývající se 3D tiskárnami. Jak zúčastněné odborníky zaujaly celoskleněné dveře sahající od podlahy ke stropu, ztracená spára na nábytkových dvířkách, možnost otevření ledničky a myčky naprosto bez úchytky či již zmíněné 3D tiskárny? Přečtěte si jejich reakce…

Janette Podivínská, Interiér 3000, Hradec Králové
Akce byla vysoce profesionální. Myslím si, že je dobře, že jednou za rok se aktuálně dovíme, jaké jsou možnosti a případně můžeme vznést i dotazy. Firmy, které zde dnes prezentovaly znám. Nejvíce Blum a Tracheu, od J.A.P. jsem prozatím nic nepoužila. Dnes mě hodně oslovily všechny ty elektrické pojezdy od Blumu. Také u dveří od J.A.P. mě hodně zaujaly možnosti, jakým způsobem lze využít hliníkové profily a jakou výplň mohou dveře mít. Jsou to velice pěkné a moderní věci. Samozřejmě Trachea má zajímavé materiály a kvalitu zpracování dvířek.

Design Roadshow Hradec Králové, diskutuje pan Richard Sajdl, Blum

Design Roadshow Hradec Králové, diskutuje pan Richard Sajdl, Blum

Ing. arch. Michal Kopecký, ATIP, Hradec Králové
Dalo by se říci, že v podstatě všechny firmy jsou z 95% pro mě novinky. Výrobky firmy Blum občas používám, jinak firmy J.A.P. a Trachea jsou pro mě úplné nové. Jsem především architekt interiérů a některé podrobnosti řeší spíše stavební inženýr. Samozřejmě, co se týká nějakých speciálních designových věcí, tak to vybírám sám. Minulý rok mě nějaká rakouská firma ukazovala skryté zárubně. Teď jsem tu viděl J.A.P. poprvé a určitě je použiju. Hodně se mi líbí to řešení návaznosti sádrokartonu na hlinkový profil a také, že jsou dveře bez nadpraží. Firma Trachea mě zaujala 3D hranou a tipy pana Fišera byly perfektní, ty hned někde využiji.

Podzimní kolo design roadshow - Design_Roadshow_Hradec_Kralove_prezentuje_p.Frybort_foto_zdroj_Design_Roadshow

Design Roadshow Hradec Králové, prezentuje p. Petr Frýbort, Trachea

Ing. arch. Ludmila Pražáková, Ateliér L, Liberec
Dnešní akce se mi líbila a jako každý rok, i letos je to vždycky bezvadné a oceňuji, když jsou novinky takto připravené. V podstatě nám to vždycky nesete pěkně na jednom talíři a máme to všechno na jednom místě. Všechny firmy znám, už jsem na vaší akci asi po třetí, ale s firmami se setkávám i jinde. Informace předávám i studentům, protože učím na střední škole – obor: navrhování nábytku a design. Od Blumu standardně používám jejich kování a od J.A.P. skleněné dveře do interiéru a teď jsem použila i bezobložkové zárubně, ale prozatím je to jenom v návrhu. Dneska mě hodně překvapila nabídka dvířek Trachea, ta je velmi lákavá, takže se budu muset do příštích realizací kuchyní opravdu zamyslet.

Design Roadshow Liberec, prezentuje pan Jakub Colon, J.A.P.

Design Roadshow Liberec, prezentuje pan Jakub Colon, J.A.P.

Miroslav Drbohlav a Ing. Dana Poláková, MD interiéry, Liberec
Na akci nejsme poprvé, ale líbila se nám. Nejvíce nás dnes zaujaly asi 3D tiskárny, které byly úplně nové. Hodně jsme se těšili na skryté zárubně od J.A.P., a proto jsme se přišli podívat.

ZDROJ: PR článek www.designroadshow.cz