Každá ložnice si zaslouží stylovou postel
Galerie(3)

Každá ložnice si zaslouží stylovou postel

Ač se to možná nezdá, mezi nejfrekventovanější místnosti v celém interiéru patří bezesporu ložnice. Není se čemu divit, jelikož odpočinek je neskutečně důležitý a nikdo z nás se bez něj neobejde. Základem jakékoli ložnice je v každém případě postel. Právě na výběr té správné se soustředíme v následujících řádcích. Orientovat byste se měli podle mnohých kritérií. Při výběru nábytku je třeba být vždy ostražitý, jinak se vám může podařit nakoupit něco, co nebude ladit k ostatním součástem interiéru ložnice.

Materiál rozhoduje
V první řadě je nutné zaměřit se na volbu materiálu, z něhož bude postel vyrobena. Klasiku představuje zejména masivní dřevo. Milujete-li přirozenost a krásu prověřenou časem, máte jedinečnou šanci zvolit některou z dřevin. Korpus postele přitom může být vyveden v mnoha barvách. Cizokrajné dřeviny jsou zpravidla poněkud tmavší, než je tomu u buku, dubu či smrku. Vše ale lze ještě navíc doladit využitím moření do odstínu dle vašich představ, aby vše korespondovalo s tapetami či výmalbou.

Nezapomeňte na matrace, povlečení a doplňky
Nejen postel dokáže vytvořit tu správnou atmosféru. Zvolit byste měli i vhodné matrace. Možností je v současné době hodně a oblíbené jsou zejména taštičkové či pěnové varianty. Zapomenout nemůžeme ani na zdravotní matrace, jež mají ještě další rozměr. Pomáhají v regeneraci unaveného těla a i lidé s bolavými zády se budou cítit maximálně příjemně. Máte-li vybranou matraci, zvolte si i správné povlečení, polštáře a jiné zajímavé doplňky.

Kde najít inspiraci?

Máte strach, že se vám nepodaří doladit interiér přesně podle vlastních představ tak, aby vypadal hezky? Nemusíte! Stačí se inspirovat na známém specializovaném webu Biano, jenž se soustředí na moderní trendy v bydlení. Najdete zde více než 60 000 fotek vnitřních i venkovních prostor navržených známými tuzemskými designéry. Podívat se můžete i na zhruba 400 000 předmětů ze spousty eshopů. Inspiraci zaručeně najdete.

ZDROJ: PR článek společnosti Biano s.r.o.