Zlín - Bydlení u Bati

Zlín láká vysokoškoláky. Nabídne jim levnější pronájem

Město Zlín nabídne absolventům vysokých škol pronájmy malých bytů. Dokončilo rekonstrukci bytového domu v ulici K Majáku, jehož nájemníky budou pouze absolventi vysokých škol.

Budoucí nájemníci mohou v domě bydlet po dobu maximálně tří let, v prvních dvou letech budou platit zvýhodněné měsíční nájemné 99,90 koruny za metr čtvereční. V objektu je deset bytů, polovina z nich bude k dispozici od července, zbytek později .

„Cílem nového projektu zlínské radnice, který je součástí širší strategie města na podporu mladých lidí, je zvýšit počet vysokoškolsky vzdělaných odborníků ve městě. K cílům patří rovněž posílení atraktivity Zlína jako města, kde stojí za to žít a pracovat,“ uvedl mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Podpora mladé generace

Zvýhodněné startovací bydlení pro mladé ve Zlíně výrazně chybí, uvedl městský radní Jiří Robenek (Piráti). „V budoucích letech proto plánujeme realizovat obdobné bytové možnosti ještě ve větším měřítku a pro širší cílovou skupinu mladé generace,“ dodal.

Bytový dům K Majáku je po kompletní rekonstrukci. „Byty kategorie 1+1 s výměrou do 40 metrů čtverečních jsou koncipované maximálně pro dvě osoby. Každá jednotka má k dispozici sklep, u objektu je možné parkování. Poblíž se nachází zastávka MHD, chystá se pořízení stanice pro sdílená kola,“ uvedl mluvčí.

Základním kritériem pro podání přihlášky na byt pro absolventy je dokončení vysokoškolského studia v letošním roce. „Zájemci o zvýhodněné startovací bydlení naleznou veškeré podrobnosti a podmínky pro přihlášení do pořadníku od úterý 4. června na adrese www.zlin.eu/byty-pro-absolventy,“ uvedl mluvčí.