Nová řada šroubových kompresorů se vstřikem oleje Atlas Copco

Nová řada šroubových kompresorů se vstřikem oleje Atlas Copco

Společnost Atlas Copco představuje novou řadu šroubových kompresorů se vstřikem oleje GA o výkonu 30 až 90 kW. Design této nové řady GA přináší výrazné zlepšení z hlediska udržitelnosti i spolehlivosti a zároveň navýšení výkonu až o 10 %.

Tyto tři hodnoty řady GA 30+ až 90 (VSD) umožňují společnosti Atlas Copco splnit specifické požadavky všech zákazníků. Motory s řízenými otáčkami (VSD) jednotek GA 37–90 VSD poskytují v průměru 35% úspory energií a zároveň eliminují chod kompresoru naprázdno. Modely GA 30+ až 75+ s prémiovou efektivitou, s motory IE3/NEMA, poskytují nejlepší účinnost a nejlepší výkonnost (FAD) ve své třídě. Trvale spolehlivá dodávka stlačeného vzduchu doplňuje charakter řady GA 37–90. Další informace o této nové řadě šroubových kompresorů se vstřikem oleje .

Nejlepší výkon ve své třídě

Inženýři společnosti Atlas Copco docílili výrazného zlepšení výkonu tím, že se zaměřili na zlepšení hlavních komponent kompresoru. Začněme atraktivnějším krytem a vylepšeným chlazením, které mají vliv jak na výkon, tak také na lepší možnosti servisu. Díky lepšímu rozložení komponent ve skříni došlo ke snížení teplot na výstupu elementu o 10 °C (18 °F). Společnost Atlas Copco u všech řad rovněž představila velmi účinné motory IE3/NEMA a šroubové elementy.

Řada GA 37–90 VSD je vybavena speciálním motorem s řízenými otáčkami (VSD), který přizpůsobuje výkon kompresoru aktuální poptávce. Tak kompresor dosahuje v průměru 35% úspory energií a snižuje náklady po dobu životnosti až o 22 %. Další výhody technologie VSD zahrnují: nulová doba chodu kompresoru v odlehčeném stavu, žádné ztráty vznikající odtlakováním separátoru, integrované ovládací prvky kompresoru a spouštění systému pod tlakem. Technologie VSD snižuje nejen spotřebu energie, ale zároveň nabízí v oboru vůbec nejlepší provozní rozsah.

Nové obzory na poli udržitelnosti

U kompresorů znamená udržitelnost nejen produkci energeticky úsporných výrobků, ale i zajištění úspornosti během výroby a při provozu u zákazníka.

Udržitelnost v designu předpokládá používání komponent podporujících udržitelnost. Integrovaná sušička jednotek GA využívá ekologické chladivo R410A, které nemá negativní vliv na ozonovou vrstvu. Toto chladicí médium rovněž snižuje spotřebu sušičky o 50 %. Doplňkovou integrovanou sušičku lze doinstalovat do všech výkonnostních modelů.

Vlastní řídicí jednotka kompresorů Elektronikon® společnosti Atlas Copco poskytuje rozšířené, spolehlivé a trvalé monitorování výkonu kompresoru. Monitorování systému Elektronikon® s prognózami přispívá spolu se snadno přístupnými komponenty ke snadnému provádění servisních prací, snižuje potřebu údržby a  prodlužuje dobu provozuschopnosti kompresoru .

Nová řada GA rovněž představuje systém Workplace Air System, který lze jednoduše integrovat kamkoli v rámci provozu, a to i do blízkosti samotné aplikace – tomu přispívají nízké emise hluku.

Nový milník spolehlivosti

Koen Lauwers, viceprezident marketingu divize Průmyslové kompresory společnosti Atlas Copco, řekl: „Zákazníci společnosti Atlas Copco očekávají vysoce spolehlivé kompresory a právě to jim mohou jednotky GA 30+ až 90 nabídnout.“ Řada menších vylepšení systému olejového okruhu snížila spotřebu oleje o 50 %, a tím snížila rovněž potřebu údržby. Díky integrovanému řešení úpravy kondenzátu jednotek GA mohou společnosti s certifikací ISO 14001 bezpečně likvidovat kondenzát kompresoru do kanalizace.

Skříň modelu GA je nejen chladnější, ale díky přetlaku v rozvaděči rovněž nasává méně vodivého prachu. To dále prodlužuje životnost elektrických součástí.

Každá součást je uměleckým dílem

Kompresory GA 30+ až 90 jsou zaměřeny na účinnost. Vylepšení klíčových součástí kompresorů představuje nový milník pro výkon, udržitelnost a spolehlivost. Tato nová řada kompresorů jasně vyjadřuje svoji hodnotu a splňuje požadavky na různou poptávku po stlačeném vzduchu a zvyšuje produktivitu i v těch nejnáročnějších prostředích.

Nový šroubový kompresor se vstřikem oleje posiluje pozici společnosti Atlas Copco na trhu díky nejvyšší výkonnosti (FAD) v oboru, nízké spotřebě energie a nízkým teplotám na výstupu.

Zdroj: Atlas Copco
–>–>