KASPER CZ představuje unikátní technologie
Galerie(1)

KASPER CZ představuje unikátní technologie

V červenci letošního roku spustí společnost KASPER CZ výrobu na novém, v českých zemích unikátním dřevoobráběcím stroji. Díky tomuto systému, který dodala firma Hundegger, budou moci u „Kasperů“ využívat prakticky neomezených možností opracovávání dřeva. Navíc díky zrychlení výroby zvýší produktivitu práce, což jistě ocení i klienti, kteří budou chtít možností nového CNC stroje využít.

Stroj nese označení K2i-1250 a je schopen s milimetrovou přesností a bez nutnosti měření a rýsování opracovávat materiál v rámci sériové i kusové výroby. „Dalšími z řady výhod tohoto systému je i maximální hospodárnost a zrychlení výroby, které je v porovnání se standardním strojem K2i patnáctiprocentní,“ uvedl ředitel společnosti David Kasper.
 
Systém zpracovávání materiálu je doveden téměř k dokonalosti a zajišťuje maximální jednoduchost, rychlost a kvalitu. „Kotoučové pily stroje jsou schopny vertikálních, horizontálních i úhlových řezů. Univerzální fréza umožňuje pětiosé opracování konstrukčních prvků. Vertikální a revolverová fréza současně zajišťuje oboustranné synchronizované obrábění, a to bez nutnosti otáčení,“ vysvětlil Kasper s doplněním, že systém obsahuje i horizontální řetězovou pilu s rozsahem 1250 mm, a dále po dvou vertikálních a horizontálních (jedna z nich je úhlová) vrtačkách jež společně s dřevěným dorazem v horizontálním směru a oboustraným vrtáním ve vertikálním směru zajišťují maximální kvalitu vývrtů bez vyštípnutých vláken. Soubor všech výše vyjmenovaných nástrojů umožňuje realizovat široké spektrum opracování dřeva, ať už je to výroba tradičních tesařských spojů, opracování pro umístění moderních viditelných či skrytých spojovacích prostředků nebo různorodé profilované opracování dřevěných prvků dle individuální představy zákazníka.

Důležitým prvkem v širokém spektru možností nového stroje je i zrychlení a zjednodušení montáže u zákazníka. „To nastává díky faktu, že vyrobené díly konstrukce mají vlastní štítkové označení a podle potřeby jsou na nich automaticky vyznačena místa spojů, např. umístění krokve či kleštiny na vaznici. V kombinaci s velmi přesným opracováním to znamená skutečné zjednodušení a tím i časovou úsporu,“ sdělil dále David Kasper.

Jedinečná nová technologie umožní opracovávat dřevěné prvky o rozměrech 20 x 50 mm až po 300 x 1250 x 22 000 mm a je na zákazníkovi, jaký materiál si pro výrobu dřevěných dílů vybere. Zda běžně řezané „katrové“ řezivo pro nepohledové konstrukční části anebo bude vyžadovat estetickou pohledovou konstrukci s maximálně kvalitním opracováním z materiálu KVH, BSH či CLT.

Využití možností v Česku unikátního stroje nabízí společnost KASPER CZ i svým klientům. „Veškeré možnosti nového systému, včetně doplnění o ocelové nebo nerezové prvky vyrobené na přesných CNC strojích holdingové společnosti KASPER KOVO, mohou využít i zájemci jak o samotnou výrobu (například projektanti pracující s konstrukčními programy), tak i klienti, kteří mají zájem o komplexní službu zahrnující vypracování návrhu a dokumentace. Naše projekční oddělení má vysokou profesionální úroveň a projekty realizuje prostřednictvím specializovaného statického software SCIA Engineering a konstrukčního software SEMA.

Jednoduše řečeno, získali jsme unikátní nástroj k dosažení lepších výsledků v kvalitě i produktivitě práce, který hodláme jednak plně využít sami, ale zároveň nabídnout jeho možnosti našim klientům,“ uzavřel Kasper.