2. ročník Ceny architekta Antonína Raymonda

2. ročník Ceny architekta Antonína Raymonda

Statutární město Kladno, České centrum Tokio a architekt David Vávra vyhlásí 2. ročník architektonické soutěže Cena architekta Antonína Raymonda. Stejně jako v loňském roce je hlavní cenou pro vítězného studenta dvoutýdenní pobyt v Japonsku. Udělena bude také zvláštní cena primátora ve výši 25 tisíc korun.

Soutěž je určená studentům vysokých škol architektury a jejím předmětem budou urbanistické, architektonické nebo projektové studie na lokalitu přímo na území města Kladna. Do druhého ročníku soutěže bylo vybráno řešení zástavby prostoru parkoviště mezi ulicemi Dr. Vrbenského, Hrnčířská, Mlýnská a Gen. Klapálka, tzv. Zbourák, západně od autobusového nádraží v centru Kladna.

V porotě, která bude začátkem září posuzovat soutěžní návrhy, zasednou mimo jiné architekti Eva Jiřičná, Zdeněk Lukeš, Zdeněk Fránek a samozřejmě David Vávra. Hlavní cenou pro vítězného studenta je dvoutýdenní pobyt v Japonsku,  spojený s prohlídkou realizací architekta Raymonda a návštěvou ateliéru Raymond Architectural Design Office Inc. v dubnu 2014. Udělena bude také zvláštní cena primátora ve výši 25 tisíc korun.

Minulý ročník, který se konal v roce 2011, měl podporu České komory architektů a odevzdané návrhy byly vystaveny v kladenské zámecké galerii. Vítězkou prvního ročníku a tedy stáže v Japonsku, byla studentka liberecké fakulty architektury Gabriela Králová se svým návrhem na konverzi industriálního objektu nevyužité elektrárny v bývalé huti Poldi.

-vb-
zdroj: www.mestokladno.cz