Pražské architektonické soutěže bude koordinovat architekt Jan Šépka

Pražské architektonické soutěže bude koordinovat architekt Jan Šépka

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) vybral na post vedoucího své nově vzniklé Kanceláře projektů a soutěží architekta Jana Šépku. Tento respektovaný architekt působí na Fakultě architektury ČVUT a současně vede úspěšnou projekční kancelář Šépka architekti.

Nově vzniklá kancelář projektů a soutěží (KPS) bude mít za úkol zajistit, aby investicím města do veřejných prostranství předcházela koncepční příprava například formou architektonických soutěží.
„Je to šance zvrátit současný stav, kdy v Praze proběhne v průměru jedna soutěž o návrh ročně, což je v porovnání s okolními státy situace zcela tristní,“ hodnotí vznik nového pracoviště předseda ČKA Petr Lešek.

Mezi prvními kroky KPS bude příprava dokumentu Strategie koncepční přípravy investičních záměrů ve veřejných prostranstvích hl. m. Prahy. V nejbližší době se kancelář bude věnovat i přípravě zadání projektů na řešení prostoru náplavek u Vltavy, které budou vycházet z Koncepce pražských břehů, kterou  zpracovala Kancelář veřejného prostoru.

Zdroj: IPR Praha