9

Odstartovalo hledání Urbanistického projektu roku 2022

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství odstartovala 8. ročník prestižní soutěžní přehlídky Urbanistický projekt roku 2022. Urbanisté a architekti tak mohou přihlašovat územně plánovací dokumentaci krajů a obcí, její změny, územní studie, další urbanistické studie a projekty řešící větší i menší celky, a veřejná prostranství.

Přihlášky jsou otevřené do 10. března 2022. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v pondělí 27. června 2022 v 18:00 v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1. Součástí bude i zahájení výstavy. Na slavnostním neformálním večeru bude pokřtěn tištěný katalog Urbanistického projektu roku 2022, držitelům titulu bude předáno symbolické křišťálové razítko v designu Ronyho Plesla, vyrobeného sklárnou Ruckl. Uděleny budou i nominace, ceny partnerů a Cena veřejnosti.

Výstava Urbanistický projekt roku 2022 bude v Galerii Nadace ABF k vidění až do září 2022. Přihlášené projekty budou zveřejněny na webu a tradiční hlasování odborné i laické veřejnosti, bude otevřeno následně až do 26.6.2022 do 12:00.

Cílem soutěže je seznámit nejširší odbornou i laickou veřejnost s důležitostí územního plánování. Soutěž je vypsána na podporu realizace kvalitních územních i regulačních plánů, urbanistických studií i koncepčních řešení částí územních celků, měst, obcí i krajiny. V loňském ročníku zvítězila studie pražského brownfieldu od Jiran a partner architekti s.r.o. a SUM. architekti.

red