Multifunkční hala Brno

Multifunkční hala se významně prodraží. Brněnští zastupitelé ji přesto chtějí

Brněnští zastupitelé tento týden schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. Rozhodli o ní, přestože koaliční lidovci avizovali, že hlasovat nebudou, protože zatím není známý provozovatel haly, který má městu odvádět pravidelnou měsíční částku.

Zbývající části koalice pomohli zástupci opozice z ANO. Celková předpokládaná částka na stavbu haly je aktuálně 6,8 miliardy korun, řekl radní Petr Kratochvíl (ODS). Původně se počítalo se čtyřmi miliardami.

Samotná stavba haly má stát 4,4 miliardy korun, jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce. Podle Kratochvíla město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů, 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Zbylé zhruba čtyři miliardy zaplatí město ze svého rozpočtu v průběhu stavby.

Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města. Koncesionáře město v prvním výběrovém řízení nevybralo, nikdo se totiž nakonec nepřihlásil a současné řízení má skončit 11. července, dokdy mají zájemci poslat nabídky.

Hala je primárně určená pro hokejovou Kometu, která se má do novostavby přesunout z haly Rondo. Sloužit má také různým jednorázovým sportovním a kulturním akcím a město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

red