Zařizujete si byt? Nezapomeňte ho také dobře pojistit!

Blíží se den, kdy se budete moci nastěhovat do vašeho nového bytu, ještě předtím si ho ale budete muset zařídit? Nevíte, co všechno tam potřebujete dřív, než tam strávíte první noc, a co počká? Čtěte dál!

Vlastní bydlení je splněný sen mnoha z nás

Bydlení u rodičů nebo v podnájmu je sice fajn, protože spoustu věcí nemusíte řešit, na druhou stranu byste se rádi osamostatnili a začali konečně žít svůj vlastní život? Nejste v tom sami, o vlastním bydlení sní nejeden z nás. Jenže kde na něj vzít, když vše kolem nás zdražuje a zvyšují se i úrokové sazby hypoték?

Cesta k vlastnímu bydlení není snadná, když už hypotéku dostanete, může se stát, že na zařízení bytu vám nezůstane tolik, kolik byste potřebovali. Vy pak stojíte před rozhodnutím, co si pořídit do bytu teď a co počká, až našetříte pár korun. Koupelnu už nejspíš máte, tak co dál?

Začněte obývacím pokojem

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností v domě, protože jde o prostor, kde se odehrává většina času, který doma trávíme. Chybět by v něm neměla pohodlná pohovka, která pro začátek může být i rozkládací a sloužit i jako postel, komoda, kam uložíte věci, které mají zůstat ostatním ukryté, a dobře vybrané osvětlení. Na tom se nevyplatí šetřit, dotvoří totiž jedinečnou atmosféru místnosti.

Pokračujte kuchyní

Další naprosto zásadní místností, bez které se neobejdete, je kuchyně. Mnozí ji dokonce označují za srdce domova, protože je místem, kde vznikají nejen jídla, která nás mají posilnit a uspokojit naše chuťové buňky, ale také se tu dobře povídá. Jen si vzpomeňte, kde jste mamince sdělovali své zážitky nejčastěji? Že to byla kuchyně, zatímco ona vařila?

V kuchyni má své místo dobře uspořádaná kuchyňská linka, ideální je vytvořit i jídelní část, kam umístíte stůl a židle.

Kdo má děti, nesmí zapomenout na dětský pokoj

Pokud už máte vlastní děti, nebo je plánujete (možná je nějaké zrovna na cestě), určitě byste neměli zapomenout na dětský pokoj. Někdo sice namítne, že malé dítě toho moc nepotřebuje, jenže pravda je taková, že každý potřebuje kousek místa jen pro sebe. Když ho poskytnete i těm nejmenším, snáz je pak odstěhujete z vlastní ložnice.

Při zařizování dětského pokoje platí, že by prostor měl být rozdělený na 3 části. Odpočinkovou (spací), hrací a tu pracovní. Ve spací části má stát kvalitní postel, na podlaze hrací části by měl být koberec nebo jiná podložka, která dobře izoluje teplo, v té pracovní pak pracovní stůl a pohodlná židle.

Náš tip na závěr: Svůj byt pojistěte

Zařídit si byt nábytkem a dalšími drobnostmi, které ho zútulní je fajn, zapomenout byste ale neměli ani na pojištění domácnosti. Přece jen do ní investujete svoje úspory nebo půjčku, pak stačí jedna nešťastná vteřina a o svoji investici přijdete. Někdo vás vykrade, byt zaplaví povodeň nebo dojde k jiné nepříjemnosti. Buďte na to připraveni a ochraňte svoji investici, ať si případně můžete koupit nové vybavení bytu.

Víte, že pojištění bytu si můžete sjednat online, pěkně z domova, a třeba u toho i ušetřit? Díky online srovnávači se totiž můžete dostat i k neveřejným nabídkám.

ZDROJ: PR článek společnosti LUMA marketing