01 Moderní vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito H 01

Roky výzkumu a inovací se vyplatily

Moderní vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito H svými vlastnostmi překonává klasické stavební materiály, jako jsou cihla a pórobeton. Jde o výsledek mnohaletých pokusů, výzkumu, vývoje a inovací.

Inovace jsou hnacím motorem mnoha oborů a nejinak je tomu i ve stavebnictví. Velká část bytových i mezibytových příček, které se obvykle staví z cihel a pórobetonu, je dnes řešena vysokopevnostním sádrokartonem nové generace. Hlavní důvody jsou jasné a srozumitelné.

Skvělá pevnost a odolnost proti mechanickému poškození, výborné zvukově izolační vlastnosti, překvapující nosnost na jeden vrut, impregnace, díky které se desky hodí i do vlhkého prostředí jako jsou koupelny či kuchyně. Tenčí konstrukce než u výstavby z cihel a pórobetonu a velmi rychlá ekologická a jednoduchá výstavba.

03 Moderní vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito H 03

Díky tomu, že některé typy moderních sádrokartonových desek mají opravdu vysokou únosnost, nezáleží, kam se později rozhodnete umístit například police, skříňky nebo obrazy.

„Pro instalaci nábytku vám pak postačí obyčejný šroubovák, protože nepotřebujete hmoždinky, ani dopředu něco předvrtávat. Stejně rychle jako díru vyvrtáte, ji pak také opravíte. Jednoduše vruty vyšroubujete a malé dírky přetmelíte,“ doporučuje Robert Hošek, garant Centra technické podpory společnosti Rigips ze Skupiny Saint-Gobain a dodává: „Nemusíte tedy dopředu složitě rozmýšlet, kam při instalaci rozmístíte výztuhy pro kotvení, protože vysoce únosný sádrokarton je nepotřebuje. Některé druhy sádrokartonových desek mají dokonce nosnost na jednom vhodně ukotveném bodě až 80 kg, a unesou tak třeba i člověka.“

Únosnost a snadnost kotvení

Moderní vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito H 02

V jednoduchosti je krása

Únosnost břemen v moderní sádrokartonové desce Habito H od Rigipsu je až 34 kilogramů na jeden kotevní bod při použití běžného vrutu do dřeva o průměru 5 milimetrů. Habito H tak bez problémů unese těžší policové skříně s knihami i kuchyňskou linku. Pozice jednotlivých vrutů je možné libovolně volit dle vlastního uvážení s minimální roztečí 30 milimetrů.

Moderní vysokopevnostní sádrokartonová deska Habito H 04

Velkou výhodou je jednoduché připevnění břemen bez nutnosti předvrtání. Do příčky není třeba předem vkládat žádnou výztuhu či výdřevu. Není zapotřebí hmoždinek, ani speciálního nářadí. Stačí jen vrut a šroubovák a i naprostý stavitel-amatér má za chvilku závěsné police tam, kde potřebuje.

Přípustné zatížení vrutů zašroubovaných do desek Habito H

 

Přípustné zatížení vrutů zašroubovaných do desek Habito H

Habito H až 2x vyšší únosnost než standardní desky RB

Snadné opravy
Převěšování předmětů z jednoho místa na druhé je u vysokopevnostních desek Habito H naprosto bezproblémové. Vruty jednoduše vyšroubujete a přemístíte na nové místo. Díry na původních pozicích pak stačí přetmelit sádrovým tmelem Rigips. Impregnovaná deska Habito H je určena i pro prostory s vyšší vzdušnou vlhkostí, jako jsou koupelny a kuchyně.

pachtle

Dvojitě opláštěné příčky Habito H navíc splňují bezpečností třídu RC3, čímž se vyrovnávají klasickým příčkám z plných cihel. Nejsou tak již na místě obavy z výrazného mechanického poškození, které bývaly u dřívějších generací sádrokartonových desek.

Při rekonstrukci nebo stavbě domu už nemusíte uvažovat o tom, jaký materiál budete potřebovat. Habito H splní všechny vaše požadavky!

O vynikajících vlastnostech těchto desek a rychlosti výstavby se můžete přijít přesvědčit do Školy suché výstavby.

Další informace naleznete na www.rigips.cz.

ZDROJ: PR článek divize Rigips