Partneři sekce:

Prestižní cena pro nadokenní překlad POROTHERM VARIO

Prestižní cena pro nadokenní překlad POROTHERM VARIO

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., si připsala další významný úspěch. Za nadokenní překlad POROTHERM VARIO si z mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2009 odnesla nejvyšší ocenění GRAND PRIX FOR ARCH. Tuto prestižní cenu udělovanou odborníky získal překlad POROTHERM VARIO za jednoduché a kvalitní řešení.


POROTHERM VARIO byl na trh uveden letos v létě. Umožňuje volbu typu překladu dle plánované varianty zastínění okna. Konkrétně typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.

Překlad poskytuje uživatelům několik zajímavých výhod. Protože se expeduje výhradně v ucelené dodávce obsahující překlad i tepelněizolační díl, do něhož se zastínění instaluje, zaručuje správné provedení tepelné izolace. Kromě toho umožňuje i vyřešit problém s dokonalým svedením vody, s nímž jiné systémy obtížně zápolí.

Díky konstrukci vodicích lišt venkovních rolet nemůže docházet k zatékání vody do zdiva kolem okenního otvoru. Díky nízké hmotnosti lze překlad zabudovat ručně, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. Zvolené zastínění lze do překladů nainstalovat jednoduše, rychle a se zcela minimálními náklady.

„Z ocenění GRAND PRIX máme radost. Je pro nás povzbuzením, že cesta, kterou jdeme při vývoji nových produktů, je správná. Naší hlavní prioritou přitom je poskytovat i nadále našim zákazníkům takové výrobky, které jim mohou garantovat tu nejvyšší užitnou hodnotu,“ uvádí ing. Roman Busta ze společnosti Wienerberger cihlářský průmysl.

Jak dále ing. Busta říká, z hlediska poptávky zákazníků jsou oblíbenější spíše rolety, které nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají i vliv na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí.

„Zákazníci si také cení pocitu soukromí a bezpečí, které jim zastínění instalované zvenku poskytuje,“ dodává Busta. Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz/VARIO.