Xella spouští nový web, kromě Ytongu bude více podporovat i další značky

Zdroj: Xella

Výrobce pórobetonových prvků Xella spouští od dnešního dne nové webové stránky. Kromě jedné z nejznámějších značek stavebních materiálů Ytong bude více promovat i své další značky: Silka a Multipor. Xella je jedním z leadrů trhu v oblasti digitalizace, která mj. kvůli dopadům koronaviru nabírá i ve stavebnictví stále větší význam.

Xella CZ představila nové webové stránky www.xella.cz. „Doposud jsme komunikovali především jednu z nejsilnějších stavebních značek v České republice, kterou je Ytong na stránkách ytong.cz. Jméno naší společnosti Xella i ostatní naše značky neměly tak silnou viditelnost jako právě Ytong. Nově se v komunikaci více zaměříme i na podporu Xelly jako takové i našich dalších výrobků, kterými jsou Silka a Multipor. A právě nový web je prvním krokem v této změně,“ vysvětlil marketingový ředitel Xella CZ Luděk Suchomel.

Zdroj: Xella

„Cílem je, aby naši partneři i cíloví zákazníci vnímali, že veškeré naše produkty se navzájem doplňují a nabízejí komplexní řešení pro každou stavbu od rodinných domů, přes bytovou a nebytovou výstavbu, průmyslové stavby až po rekonstrukce.  Nový web je přehledný a lépe strukturovaný. Nabídne zákazníkům jednoduchý přístup k informacím, které dohledají doslova na pár kliků. Určitě ocení i různé integrované aplikace jako např. databázi konstrukčních detailů, aplikaci pro posouzení vnitřního zateplení nebo funkci chatbota, který nepřetržitě poradí a odpoví na nejčastější dotazy,“ dodal s tím, že poptávka klientů se v posledním roce více přesunula do digitálního prostředí a kromě nabídky produktů hrají stále větší roli i profesionální služby, které klientovi urychlí a zjednoduší celý proces výstavby.

Velkým tématem je tak pro Xellu i digitalizace, firma patří mezi leadry v této oblasti vedoucí především k zautomatizování přípravného procesu stavby. Ještě větší význam než doposud tak bude mít metodika BIM (Building Information Modelling), součást koncepce Digitální Česko.

Na základě tohoto modelu vyvinula Xella koncept služeb Xella Blue.sprint. „Cílem je, aby všichni dodavatelé zapojení do projektu sdíleli všechna potřebná data. My díky tomu můžeme zajistit výstavbu na míru a přizpůsobit i logistiku potřebám stavby. Výsledkem je kratší doba výstavby, úspora pracovníků i materiálu,“ dodal Luděk Suchomel.

Xella CZ je dceřinou společností německé Xella Baustoffe GmbH, na českém trhu působí od roku 1996, pod značkami Ytong, Silka a Multipor. V ČR má tři výrobní závody, a to v Chlumčanech, Hrušovanech u Brna a Horních Počaplech, ve kterých Xella CZ celkem zaměstnává více než 300 lidí.

RubrikyStavebnictvíŠtítky