Partneři sekce:
  • P.M.H. Invest & Trade

Úsporné vytápění – design nemusí být na druhém místě!

Úsporné vytápění – design nemusí být na druhém místě!

Současný vývojový trend v oblasti moderního způsobu vytápění udávají otopná konvektorová tělesa značky Licon. Představují zcela unikátní spojení špičkového technického provedení a moderního designu s akcentem na eleganci, čistotu a preciznost zpracování. Devízou těchto vysoce účinných konvektorů je především jejich značně ekonomický provoz, šetrnost k životnímu prostředí a bezkonkurenční variabilita. Designové provedení vyspělých výhřevných systémů Licon navíc revolučním způsobem dotváří celou architektonickou koncepci interiéru.

Přirozené a bezpečné teplo

Moderní otopné konvektorové systémy jsou založeny na principu konvekčního proudění vzduchu, díky němuž se prostor ohřívá značně rychleji, a především rovnoměrně. Díky těmto topným tělesů se v interiéru vytváří přirozená tepelná pohoda. Malé množství vody obsažené v konvektorech zajišťuje nejen vysokou intenzitu vytápění, ale i úsporu spotřebované energie. Komfort vytápění navíc zvyšuje nízká povrchová teplota těchto moderních výhřevných systémů. Při delším kontaktu tak na rozdíl od běžných radiátorů nehrozí popálení

Decentní topení v podlaze

Efektivní designové konvektory zapuštěné do podlahy najdou své uplatnění všude tam, kde není možné nainstalovat běžné systémy vytápění. Podlahové konvektory jsou před našimi zraky skryty a nijak opticky nenarušují obytný prostor, a přesto dokážou vytvářet vysoký tepelný výkon. Unikátní jsou tyto zabudované podlahové radiátory také z hlediska konstrukční variability – lze je libovolně tvarovat a propojovat – do rohu a oblouku.

Stylový nástěnný doplněk

Tyto konvektory, určené pro instalaci na stěnách, splňují požadavky na minimální rozměry, vysoký výkon a hospodárný provoz. Díky jejich nízké hmotnosti se s nimi snadno manipuluje a lze je umístit i na stěny ze sádrokartonu. Velice zajímavým bytovým řešením je designové provedení nástěnného otopného tělesa Licon OKN PLAN se zcela rovnou přední stěnou.

Vysoce účinné otopné lavice

Radiátory na podlahu Licon, které jsou vybaveny speciálními ventilátory, značně zvyšují účinnost ve vytápění, přičemž úroveň hlučnosti je snížena na minimum. Těmito úspornými ventilátory jsou vybaveny také novinky mezi produkty optimalizované řady výhřevných konvektorových systémů – otopné lavice s nejnižší stavební výškou Licon OLOC 9/18. V oblasti optimalizovaného systému vytápění jsou tyto nadpodlažní konvektory absolutní špičkou mezi otopnými tělesy. Značně oblíbené jsou podlahové radiátory nejen pro možnost jejich snadného umístění do prostoru, ale také pro variabilitu krycích desek.

Univerzální konvektory – v létě i chladí

Systém optimalizované konvekce, zaručující nízkou hlučnost a příkon ventilátorů při zachování maximálně možných výkonů, je postatou nového typu nástěnných konvektorů Licon. Tato inovovaná řada konvektorových těles Licon OKIOC byla vyvinuta pro nízkoteplotní systémy vytápění, tepelná čerpadla, solární systémy či kondenzační kotle. Zásadní výhodu těchto špičkových konvektorů na stěnu je jejich univerzální použití. V období léta totiž mohou být použity i pro chlazení či dochlazování místností.

Bazénový podlahový konvektor

Společnost Licon dodává nejen výhřevné systémy podlahové, nástěnné a lavicové, ale i otopné konvektorové registry pro individuální instalaci, které lze zakrýt takřka libovolným materiálem. Nově vstupuje na trh topenářských výrobků také s otopnými tělesy Licon InPool vhodnými do mokrého prostředí, upravenými pro bazénové prostory a zimní zahrady.

Kompletní sortiment tohoto předního výrobce otopných konvektorových těles je přístupný na adrese www.licon.cz

LICON HEAT, s. r. o.
Svárovská 699
Průmyslová zóna Sever
460 11 Liberec
Česká republika
Telefon: +420 485 131 157
Fax: +420 485 130 331
E-mail: info@licon.cz

–>–>

RubrikyVytápění