termostatické hlavice Somfy

Radiátory s chytrými hlavicemi se postarají o tepelný komfort

Nejjednodušší cestou jak ušetřit za vytápění je účinná regulace teploty a zbytečné nepřetápění místností. Každý stupeň navíc je na vyúčtování znát. Neznamená to však, že bychom měli šetřit a mrznout. Stačí jen topit tolik, kolik je právě potřeba. Více v obýváku, méně v ložnici, snížit teplotu v době nepřítomnosti… To vše mohou zvládnout i klasické radiátory, pokud je osadíte termostatickými hlavicemi od Somfy.

Radiátory s chytrými hlavicemi

Mechanické hlavice můžete zcela jednoduše nahradit termostatickými hlavicemi Somfy, které pak ve spojení se systémem automatizace domácnosti TaHoma® budou efektivně regulovat teplotu, a to u každého radiátoru zvlášť. Snadno tak docílíte optimálních teplot v jednotlivých místnostech. Můžete si nastavit denní režim vytápění přesně podle chodu domácnosti a o vaše pohodlí tak bude postaráno automaticky. Stačí nastavit časy, kdy se vracíte z práce, nebo chodíte spát.

Případně je možné využít schopnosti hlavic se učit. V takovém případě se hlavice naučí kolik času k dosažení teploty potřebují, a začnou natápět ve správný čas. Režimy je možné nastavit jednotlivě pro každý den v týdnu, samozřejmostí je možnost temperování v době delší nepřítomnosti.

Celý systém lze ovládat odkudkoliv pomocí mobilní aplikace, můžete si tak například předem „přitopit“, když se neplánovaně vracíte dříve domů.

Systém TaHoma®

Systém TaHoma® dokáže propojit do jednoho celku žaluzie, rolety, markýzy, bránu, vrata, vytápění i světla. Celou domácnost tak můžete mít vždy pod kontrolou. Díky aplikaci pro chytré telefony můžete vše překontrolovat a vyřešit, ať jste kdekoliv.

Propojení termostatických hlavic Somfy do systému TaHoma je otázkou několika kliknutí. Balení obsahuje adaptéry pro všechny standardní typy radiátorů. Systém je napájen bateriemi a není třeba jej složitě připojovat.

termostatické hlavice Somfy

● Pět režimů vytápění: Doma, Mimo domov, Spánek, Temperování, Manuální nastavení teploty
● Denní a týdenní kalendář
● Vzdálené ovládání odkudkoliv pomocí aplikace TaHoma®
● Detekce otevřeného okna
● Automatický učící se cyklus

Video k instalaci termostatických hlavic

Více informací na www.somfy.cz

ZDROJ: PR článek společnosti SOMFY