Novinka z KORADA má výšku jen 200 mm
Galerie(2)

Novinka z KORADA má výšku jen 200 mm

Desková otopná tělesa do prostor s velkými okny
 
Výrobce otopných těles KORADO přišel s velmi zajímavou novinkou. Ta je určena především do interiérů s prosklenými stěnami nebo velkými okny s nízkými parapety. Nové těleso je díky své výšce pouhých 200 mm velmi dobrou volbou pro zajištění vytápění s minimální výškou otopného tělesa. Nový model je možné upevnit na stěnu pod nízké parapety nebo na nožičky upevněné k podlaze. Stojánkové nožičky jsou uzpůsobeny pro instalaci do hrubého betonu nebo až na kompletně dokončenou podlahovou krytinu.


Otopná tělesa výšky 200 mm jsou vyráběna v dvoudeskovém nebo třídeskovém provedení v délkách od 80 do 300 cm. Nabízejí tak velké množství rozměrových variant s různým tepelným výkonem podle potřeb daného interiéru. V nabídce jsou modely pro boční připojení i modely pro spodní krajní připojení, kde je již integrovaný termoregulační ventil.

KORADO klade u svých otopných těles důraz na design a nová desková tělesa nejsou výjimkou. Tělesa je možné zakoupit i v provedení s hladkou čelní deskou. Všechna tělesa je společnost KORADO schopna dodat ve standardním provedení povrchového odstínu RAL 9016 nebo v některé z mnoha nabízených barevných variant. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbenými barevnými odstíny stříbrná, metalická černá nebo odstíny se strukturovaným povrchem. Takto barevně provedená otopná tělesa se vedle své základní funkce – vytápění – stávají designovým doplňkem interiéru a jsou inspirací pro zákazníky i bytové architekty.

Konstrukce deskových těles výšky 200 mm je obdobná jako u těles jiných výšek. Základní přestupní plochu tvoří tvarovaná deska s horizontálně a vertikálně uspořádanými kanály pro optimální rozvod teplonosné látky po celé ploše otopného tělesa. Ta je uvnitř doplněna konvektorem pro zvětšení teplosměnné plochy. Deska je vyrobena ze dvou výlisků z ocelového plechu. Přídavná přestupní plocha je tvarována z ocelového plechu a je bodově přivařena k vertikálním kanálkům desky. Toto uspořádání velmi příznivě ovlivňuje přirozené proudění vzduchu.

Desková otopná tělesa RADIK jsou určena k montáži do otopných soustav ústředního vytápění budov s nejvyšším přípustným provozním přetlakem 1,0 MPa, ve kterých se používá jako teplonosná látka voda nebo vodní roztoky o nejvyšší přípustné provozní teplotě 110 °C. Jsou určena pro jednotrubkové a dvoutrubkové otopné soustavy s nuceným a některá i pro soustavy se samotížným oběhem. Nízký obsah vody v otopném tělese umožňuje pružnou reakci otopné soustavy na potřebu tepla ve vytápěné místnosti a účinnou termoregulaci. Právě tato konstrukce je velmi žádoucí pro zajištění komfortního předávání tepla otopnými tělesy a zároveň minimalizaci nákladů na vytápění.

Díky 45letým zkušenostem s výrobou otopných těles a více než 25 milionům zákazníků po celém světě poskytuje značka KORADO na svá desková tělesa nadstandardní záruční dobu 10 let. Nejen tradice, ale i technologické zařízení, jež je nejmodernější v Evropské unii, poskytuje jistotu kvalitního výrobku.

Kompletní technické informace o novém modelu otopného tělesa stejně jako o všech dalších naleznete na webových stránkách www.korado.cz. Při hledání otopných těles můžete na uvedených webových stránkách využít aplikace Konfigurátor, která vás v deseti krocích srozumitelně provede kompletním sortimentem a nabídne vám ty nejvhodnější modely otopných těles KORADO.

Děkujeme za vaši důvěru
Vaše KORADO

–>–>