ventily

Podomítkové ventily SCHELL: s malými výrobky k významným úsporám

Pravidelnému servisu či rekonstrukci se nevyhne žádná řádně spravovaná budova. Jak ale při servisních zásazích omezit možné finanční ztráty? V oblasti sanity nabízí Schell zdánlivě drobné, ale navýsost efektivní řešení.

Podomítkové regulační a uzavírací ventily Schell umožní uzavření přívodu vody pouze pro dotčenou část bez ovlivnění provozu celého objektu. Díky podomítkových regulačním ventilům Schell se totiž vyhnete nutnosti uzavření centrálního přívodu vody.

Předvídavý projektant či instalatérská firma instalací těchto ventilů předejde potřebě uzavírat rozvod vody např. v celém hotelu při opravě jediného pokoje, nebo části nákupního centra při rekonstrukci jednotlivého obchodu. Výhodnost drobné prvotní investice do podomítkových ventilů ve srovnání s případnými finančními ztrátami plynoucími z uzavření celého komerčního objektu je zcela zřejmá.

Podomítkové regulační ventily můžete instalovat v jednotlivých koupelnách či toaletách, nebo alespoň poschodích či větvích rozvodů. Přívod jak teplé, tak studené vody tak uzavřete jen na těch místech, které potřebujete podrobit rekonstrukci či opravě.

Podomítkový regulační ventil SCHELL

Tyto ventily Schell najdou uplatnění nejen v již jmenovaných hotelech a obchodních centrech, ale také v administrativních budovách, nemocnicích, sanatoriích, lázeňských domech a školách i školkách. V poslední době je do svých stavebních plánů zahrnují také stavitelé větších, patrových a vícegeneračních rodinných domů.

Podomítkové ventily jsou osazeny pohodlnou rukojetí Comfort, krytkou a chromovou rozetou. Pod ovládáním se skrývá vřetenový ventil s plochým bezúdržbovým těsněním. Ventily jsou k objednání v provedení DN 15, DN 20 a DN 25 a mají variabilní hloubku montáže až do 40 mm s možností dodatečného nastavení o dalších 40 mm.

Samozřejmostí je, že plně vyhovují hygienickým standardům, které jsou na sanitu ve veřejných a komerčních prostorách dnes kladeny. Ventily jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hygienicky nezávadné mosazi, jejich instalace je možná na libovolném místě na rozvodu teplé a studené vody. Jejich uzavírání a otevírání není doprovázeno tlakovým rázem. Vhodné jsou i pro případné topenářské instalace.

Podomítkový regulační ventil SCHELL schéma

Firma Schell právem hrdě hlásá, že všechny její výrobky jsou dílensky zpracované na špičkové úrovni a k jejich výrobě se používají jen vysoce kvalitní materiály. Visačka „made in Germany“ oslovuje zvláště v době zahlcení trhu levnými a nespolehlivými asijskými výrobky všechny zákazníky, kteří dbají na kvalitu, spolehlivost a v důsledku také nemalou finanční úsporu.

Naštěstí takto uvažujících projektantů, architektů, stavitelů, instalatérů a především investorů z řad firem i soukromníků stále přibývá.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech.

KONTAKT: Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR, Jana Palacha 11, Znojmo 669 02, tel.:
+420 602 754 712, e-mail: ales.rezac@schell.eu, www.schell.eu

ZDROJ: PR článek společnosti Schell