Systém upevnění EFF3 – Rychlá a spolehlivá instalace

Všechny WC a bidetové mísy Geberit se skrytým upevněním jsou od dubna 2022 vybaveny systémem EFF3. Díky vylepšené nastavitelnosti lze snadno vyrovnat odchylky a nainstalovat sanitární keramiku rychle a přesně.

Montáž WC a bidetů Geberit se skrytým upevněním je nyní ještě snadnější. Tam, kde bylo dříve vyžadováno těžkopádné měření závitových tyčí, polohování a instalace náchylné k chybám, převzal od dubna 2022 tyto úkoly do značné míry upevňovací systém Geberit typu EFF3. Klozety a bidety je nyní možné namontovat na stěnu v několika jednoduchých krocích. Všechny toalety a bidety Geberit s uzavřeným tvarem jsou od dubna dodávány s tímto novým upevňovacím systémem.

Proč si to neusnadnit

„Instalatéři se mohou těšit na zjednodušenou montáž. S novým upevňovacím systémem Geberit typu EFF3 se keramika nových klozetů a bidetů Geberit iCon Rimfree namontuje na stěnu v několika jednoduchých krocích,“ říká Jan Jůzek, produktový specialista Geberit. „Odpadá tak časově náročné polohování upevňovacích prvků a závitových tyčí. Navíc již není nutné utahovat oba šrouby současně, aby se předešlo prasklinám v keramice.“

Síla závitu

Pro instalaci závěsných WC a bidetů Geberit s novým upevňovacím systémem Geberit typu EFF3 se nejprve na dvě běžné závitové tyče našroubují speciální matice. Zařizovací předmět s předmontovaným upevněním na stěnu lze poté nasunout na dvě závitové tyče až ke stěně. To znamená, že již není nutné utahovat oba šrouby současně, aby se zabránilo popraskání keramiky. Šrouby jsou utaženy pomocí speciálně vyvinutého úhlového převodu s optimalizovaným přenosem síly. Díky tomu je možné instalovat zařizovací předměty za stálého utažení.

Finální upevnění se pak provede šestihranným klíčem přes dva otvory v zařizovacím předmětu, které slouží k upevnění WC sedátka. Tato technologie umožňuje uchycení WC a bidetu na stěnu skrytým.

www.geberit.cz

Komerční informace; zdroj: Geberit