shutterstock 627659855

Nové epoxidové spárovací hmoty a lepidla Ceresit přinášejí revoluci

Lepidla a spárovací hmoty na bázi epoxidových pryskyřic se používají pro trvanlivé a vůči chemickému zatížení odolné lepení a spárování keramických obkladů a dlažby. Ideální jsou pro použití v prostředí s agresivními vlivy a v trvale mokrých oblastech v interiéru i exteriéru.

V nabídce stavební chemie Ceresit nechyběly tyto materiály ani před nástupem nového systému. Současný sortiment je však v pravém slova smyslu revoluční, protože přináší mimořádně stabilní barvy a vysokou mechanickou a chemickou odolnost. Obkladači ocení rychlé a snadné zpracování a čištění, u investorů určitě zabodují krásné dekorativní přísady.

Dvousložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE89 ULTRAEPOXY PREMIUM je určena pro šířku spáry 1-15 mm a je pro ni charakteristická perfektní počáteční přídržnost a minimální skluz při aplikaci obkladů na stěnu.

Ideální je na mozaiky (lepidlo a spárovací hmota mají stejnou barvu), prémiové obklady a dlažbu a ve srovnání s běžnými lepidly a spárovacími hmotami poskytuje zvýšenou odolnost proti UV záření a povětrnostním vlivům.

CERESIT Epoxy KV A5w

Ceresit CE 89 má hygienický certifikát a vynikající antibakteriální vlastnosti. Obkladač určitě ocení rychlost míchání (stačí jedno) a snadné a jednoduché zpracování (jako u běžných cementových materiálů). Otevřená doba je přitom až 60 minut. Investor uvítá výběr z devíti barevných odstínů.

Dvousložková chemicky & mechanicky odolná epoxidová spárovací hmota a lepidlo na obklady a dlažbu Ceresit CE79 ULTRAEPOXY INDUSTRIAL má podobné vlastnosti, z hlediska lepených a spárovaných materiálů se hodí na přírodní kámen. Uplatnění nachází i díky schopnosti snášet extrémní zatížení ve veřejných a průmyslových oblastech. Tato spárovací hmota a lepidlo je dostupná v šesti barvách.

Součástí sortimentu je CE 51 EpoxyClean, speciální čistič na odstranění skvrn, zbytků a znečištění od epoxidových spárovacích hmot ze všech typů keramických obkladů a přírodních kamenů.

Atraktivní přísady dokáží vytvořit kovový vzhled, stříbrný nebo zlatý lesk či neonový „look“

CE 52 Silver Dust je dekorativní přísada do jakékoliv barvy CE 89 k vytvoření jedinečného „kovového“ vzhledu. Stříbrný lesk snadno vytvoříte s přísadou CE 53 Silver Glow, zlatý zase s CE 54 Gold. Na jedinečný neonový „look“ se hodí dekorativní přísada Ceresit CE 55 Neon. Všechny přísady jsou určeny pro spárovací hmotu Ceresit CE 89 ULTRAEPOXY PREMIUM.

pool mosaic epoxy

Stabilní barvy, vysoká odolnost, výborné zpracování a jednoduché čištění

Barvy obou epoxidových spárovacích hmot jsou mimořádně stabilní, dá se dokonce říci, že se nikdy nezmění! Brání tvorbě výkvětů a vyplavování pigmentů, smršťování a tvorbě trhlin. Spárovací hmota a lepidlo Ceresit CE 89 nabízí i zvýšenou odolnost proti UV záření, takže je předurčena pro exteriérové aplikace.

Díky vysoké chemické a mechanické odolnosti nacházejí obě spárovací hmoty uplatnění v bazénech, potravinářských a průmyslových provozech, vhodné jsou také do prostor s požadavkem na vysoké zatížení během provozu. Při vývoji těchto nových spárovacích hmot a lepidel byl kladen, vedle výsledné vysoké odolnosti a stálobarevnosti, velký důraz na jejich výbornou zpracovatelnost při lepení a spárování.

Nové epoxidové materiály řady Ceresit ULTRAEPOXY se jednoduše míchají a dobře se zatírají do spár. Důležitý je i komfort při práci – při čištění a mytí se nové materiály lépe odstraňují, při čištění se používá standardní nářadí pro cementové spárovací hmoty. Celkově tak vycházejí ve srovnání s podobnými výrobky, které jsou běžně dostupné na trhu, ve všech ohledech výrazně lépe.

Podrobné informace o lepidlech a spárovacích hmotách Ceresit na bázi epoxidových pryskyřic najdete na www.ceresit.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti HENKEL