Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Nový osvětlovací stožár zvyšuje produktivitu při nočních pracích a bezpečnost provozu

Nový osvětlovací stožár zvyšuje produktivitu při nočních pracích a bezpečnost provozu

Po představení stožáru osvětlení na trzích mimo Evropu v roce 2008 nyní společnost Atlas Copco představuje nový stožár osvětlení pro evropský trh. Model QLT je dalším rozšířením nabídky produktů Atlas Copco pro několik sektorů podnikání – půjčování strojů, těžební a stavební činnosti, ale také pro sportovní a jiné události.

Nový stožár osvětlení disponuje 8kW generátorem, dvěma zásuvkami 16 A, 230 V a čtyřmi 1000W halogenovými výbojkami. Lampy jsou umístěny na 8dílném hydraulickém svislém sloupu s plnou automatikou a dosahem 9 metrů při plném vysunutí, které trvá 15 sekund. Nový sloup osvětlení QLT společnosti Atlas Copco je napájen vodou chlazeným naftovým motorem Perkins s 85hodinovou dobou chodu na plnou 140litrovou nádrž.

Jednotka je dodávána s řadou bezpečnostních funkcí a funkcí přispívajících ke zlepšení životního prostředí, jako je sloup s hydraulickým bezpečnostním systémem, vyztužený ochranný přečnívající lem a kabely z nerezové oceli s předimenzovaným průřezem.
 
Generátor běží na 60 % maximálního výkonu, aby byla zvýšena účinnost a snížena spotřeba paliva. Pro dokonalou volbu spotřeby, ale i potřebného osvětlení, lze každou lampu rozsvěcet samostatně. Veškeré provozní kapaliny se nacházejí v rámu stroje, který zabraňuje úniku provozních kapalin do okolí a je dimenzován na 125 % objemu, čímž dokonale chrání životní prostředí. Hladina hluku je značně pod limitem daným normami a ve vzdálenosti 7 metrů činí pouhých 60 dB(A).
 
Model QLT lze snadno přepravovat díky silničnímu podvozku, otvorům pro vysokozdvižný vozík atd. Díky kompaktním rozměrům lze dosáhnout úspory za přepravu při převozu 10 jednotek na jednom nákladním voze – toho využijí jak půjčovny, tak stavební společnosti. Standardní součástí je osvětlení a odrazky pro silniční provoz.

Zdroj: Atlas Copco s.r.o. Divize Mobilních kompresorů