Nivy Tower

Izolační sklá pro fasádu Nivy Tower od Glassolutions

Tématy současného globálního světa jsou kromě jiných především inovace a trvale udržitelný rozvoj. Svět stavebnictví nevyjímajíc. Hnacím motorem pro vývoj nových materiálů a technologických postupů je stavět rychleji, ekonomičtěji, s co možná nejmenším dopadem na životní prostředí a lepším komfortem pro uživatele staveb.

Stavby splňující tyto atributy jsou žádané dnešním realitním trhem, což jenom podtrhuje zájem koncovým uživatelů o prostředí, ve kterém žijí. Jak odlišit projekty, které pouze chtějí vzbudit zdání těchto vlastností, od těch, které tyto kvality skutečně splňují? Jednou z cest jsou environmentální certifikace budov.

Těmi nejznámějšími environmentálními certifikacemi budov jsou LEED, BREAM a WELL. LEED a BREEAM hodnotí především šetrnou výstavbu a provoz budov, jako je úspornost stavby, recyklovatelnost materiálu, transportní vzdálenost u použitých materiálů, ekologičnost či inovativnost.

Fasáda pro Nivy Tower

WELL se více zaměřuje na parametry vnitřního prostředí, které ovlivňují zdraví a pohodu uživatelů budovy. Lidé se čím dál víc zabývají prostředím, kde žijí, pracují či relaxují, a tak na popularitě u investorů a developerů nabírá certifikace WELL. Je určená jak pro nové, tak i pro již existující budovy a je nástrojem na měření a posuzování parametrů prostředí uvnitř budov. Certifikát WELL u vnitřního prostředí hodnotí kromě jiného i kvalitu vzduchu, vody, podporu zdravého stravovaní, osvětlení, akustickou pohodu nebo fitness.

Ve stavebnictví je stejně jako v jiných oborech zapotřebí o budově s přidanou hodnotou uvažovat už od prvotního záměru. V době, kdy se vize a záměr teprve tvoří, kdy nabývá prvotní kontury. Chtít dělat výstavbu jinak, přemýšlet o pohodlí uživatelů už od prvopočátku, myslet na to, co všechny v daném prostoru spojuje, ale i na odlišné potřeby jednotlivců, není snadný úkol. Není však nemožný.

Jednou z takových výjimečných staveb je i Nivy Tower, která vyrostla v Bratislavě. Nivy Tower je součásti většího a promyšleného konceptu Nové Nivy zahrnujícího i Stanica Nivy.

HubHub
HubHub |

Se svými 125 m je Nivy Tower nejvyšší budovou v Bratislavě. Ve 29 patrech a přes 30 000 m2 plochy počítá i s obchody, terasou či restaurací s panoramatickým výhledem na Bratislavu. Výstavba byla zahájena v květnu 2017. V současné době je stavba dovršena a úpravy dle přání klientů probíhají v skrytu této věže. Celkem 159 960 m skleněného pláště zrcadlí vnější život na Mlynských Nivách.

Sklo na fasádu od Saint-Gobain opracované Glassolutions dostatečně své nové uživatele chrání. Bylo dodáno 1848 izolačních skel pro fasádu této barevně zajímavé věže.

Produkty a řešení z dílny Glassolutions, jakož i z dalších divizí Saint-Gobain, zapadají do konceptu zelených řešení jako je toto a dokážou naplnit požadavky žádané pro environmentální certifikace budov. Inovace a udržitelnost zde naleznete v každé oblasti tohoto zajímavého projektu.

ZDROJ: PR článek a foto: Saint-Gobain a HB Reavis