LOMAX zvyšuje bezpečností třídu u svých garážových vrat

Mezi roky 2020 a 2021 narostl počet krádeží vloupáním o téměř 50 procent. Experti přitom jako lákadlo pro zloděje označují garáže. Společnost LOMAX proto nově nabízí sadu SPECIAL 109, která ochrání garážová vrata proti násilnému otevření.

Zatímco před několika lety bylo možné sledovat dlouhodobý pokles trestné činnosti, v posledních měsících se trend otočil. Platí to i pro krádeže vloupáním. U soukromých objektů se zloději nejčastěji zaměřují na rodinné domy, podle odborníků jsou přitom oblíbeným cílem pachatelů často garáže.

RC2
Zdroj: Lomax

V přístupech do objektu totiž lupiči vždy hledají slabá místa, a tak je nutné zajistit proti vloupání všechny potenciální přístupové cesty. K těm patří například vrata od garáže, ve které lupiči hledají dobře zpeněžitelný majetek – kromě aut také elektrické nářadí, pneumatiky, nebo drahé sportovní vybavení jako například elektrokola. „Jejich špičkové modely přitom mnohdy dosahují vyšších cen než skútry, motocykly, ale i některé ojeté automobily,“ říká Petr Přichystal ze společnosti LOMAX, která se věnuje produkci garážových vrat.

Bezpečnost vrat definuje 6 tříd

Není tak divu, že požadavky na bezpečnost garáží jsou čím dál větší. Bezpečnost garážových vrat je přitom definovaná dle norem ČSN EN 1627 až ČSN EN 1630, které popisují 6 bezpečnostních tříd.

„Nově jsme do prodeje zařadili příslušenství SPECIAL 109, které odpovídá bezpečnostní třídě RC2. Doplňková sada se dá pořídit k sekčním garážovým vratům,“ vysvětluje Přichystal a dodává, že se jedná o rozdělení na základě evropské normy, které vypovídá o schopnosti výrobků odolávat manuálním pokusům o vloupání. „Soukromé objekty před příležitostnými zloději spolehlivě ochrání bezpečnostní třída RC2. Takoví lupiči často kromě vlastní síly používají páčidla, šroubováky nebo kleště,“ upřesňuje Přichystal.

Zdroj: Lomax

Kromě manuálního zabezpečení pomůže i moderní technologie, kdy se vrata či prostor garáže napojí na chytrou domácnost. „Uživatelé mohou investovat do zabezpečovacích sad, pohybových čidel, ale také kamer,“ uzavírá Přichystal.

Komerční informace; zdroj: Lomax