Partneři sekce:

Rekonstrukce silnice usnadní cestování mezi dálnicí D1 a Jihlavou

Rekonstrukce silnice usnadní cestování mezi dálnicí D1 a Jihlavou

Nový povrch a rozšíření na devět metrů zvýší pohodlí a zejména bezpečnost provozu na silnici druhé třídy číslo 602 v úseku Jihlava – část Helenín a Velký Beranov na východě Jihlavy, kterou řidiči využívají mimo jiné pro příjezd od dálnice D1. „Rekonstrukce probíhala za plného provozu, silnici jsme zprovoznili dva týdny před plánovaným termínem,“ uvádí František Kinc, ředitel závodu Jihlava společnosti Skanska DS, která projekt v ceně 83 miliony korun realizovala od července roku 2007. Investorem byl Kraj Vysočina, finanční prostředky čerpal z programu ROP – Jihovýchod Evropské unie.

„Opravili jsme úsek silnice v délce 3,8 kilometru, součástí projektu byla také rekonstrukce tří mostů a dvou propustků,“ upřesňuje František Kinc ze společnosti Skanska DS.

Silnice II/602 spojuje hranice kraje Vysočina a město Pelhřimov, obnova úseku z Jihlavy-Helenína do Velkého Beranova představovala druhou část projektu. Během první části byl zrekonstruován úsek od Velkého Meziříčí po Velký Beranov, v následujících letech bude kraj Vysočina v projektu financovaném Evropskou unií pokračovat, nového povrchu se tak silnice 602 dočká až do Pelhřimova.

Zdroj: Skanska CZ

RubrikyDoprava