Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Nové omítky Ceresit VISAGE s designem přírodním materiálů

Nové omítky Ceresit VISAGE s designem přírodním materiálů

V současných stavebních trendech jsou při dokončování fasád s oblibou používány jako doplňkové nebo základní prvky přírodní materiály jako jsou kámen, dřevo a kov. Tyto materiály se však často ukazují jako velmi drahé, těžko transportovatelné a obtížně zpracovatelné. Dlouholetá zkušenost koncernu Henkel na poli stavebních materiálů spolu se znalostí nejnovějších trendů v architektuře a stavebnictví však přináší jedinečnou a invenční odpověď na potřeby současných investorů i tvůrců – novou řadu omítek a nátěrů VISAGE s designem přírodních materiálů.

Pro zjednodušení orientace v širokém sortimentu nové řady VISAGE jsou produkty rozděleny do tří hlavních skupin, reprezentujících hlavní přírodní zdroje: kámen, dřevo a kov. V každé ze skupin nabízí Ceresit širokou škálu barev a textur, umožňujících uspokojení požadavku jednotlivých projektů.

Design přírodního kamene
Kámen je již po staletí oblíbeným stavebním materiálem, ceněným pro svou pestrost a nadčasovou krásu. Propůjčuje fasádě vkusný a elegantní vzhled a je používán při stavbě jak tradičních, tak i moderních budov. Kromě fasád se vzhledem přírodního kamene nabízí Henkel díky tenkovrstvé omítce se strukturou granitu nebo pískovce pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 710 VISAGE bohatou škálu barev v odstínech granitu a pískovce. Omítky VISAGE se vzhledem pískovce jsou nabízeny v široké škále barev od krémově béžové přes červenavou po šedou. Řada VISAGE zahrnuje také speciální šablony, díky kterým je možné vytvořit strukturu typickou pro kámen a cihly. Fasáda tak získá požadovaný přirozený vzhled, aniž by bylo nutné použít skutečný kámen nebo cihly. Požadovaného vzhledu typického pro kámen nebo cihly je dosaženo použitím jedné z 12 originálních barev tenkovrstvé akrylátové omítky (0,5 mm) pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 60 VISAGE spolu s jednou z pěti speciálních šablon (tři pro tvorbu kamenného vzoru, dvě pro cihlový vzor).

Design dřeva
Omítky s designem dřeva vytvářejí originální estetiku a jedinečnost moderních rodinných, bytových domů a komerčních objektů. Pro docílení požadovaného motivu dřeva je nutné kombinovat dva produkty z nové řady VISAGE. Jedním je minerální tenkovrstvá omítka pro tvorbu struktury dřeva pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 720 VISAGE, která vytváří autentickou kresbu dřeva, druhým je impregnační nátěr v barvě dřeva Ceresit CT 721 VISAGE, vytvářející konečný odstín. Omítka Ceresit CT 721 nabízí až šest různých druhů barev pro vytvoření požadovaného vzhledu omítky: dva odstíny borovice, dub, týk, ořech a wenge.

Design kovu
V moderní architektuře nejsou jediným zdrojem inspirace tradiční materiály, stále více jsou používány lesklé prvky. Řada VISAGE nabízí díky metalickému nátěru v barvě ušlechtilých kovů pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 740 VISAGE i tady široký výběr kovových lesklých, zářivých barev, zdokonalená technologie navíc zajišťuje dlouhotrvající efekt. Metalické povrchy již nejsou využívány pouze v průmyslových budovách, ale objevují se i v obytných budovách. Stříbrné, hliníkové nebo zlaté prvky tradičně používané v kombinaci se sklem jsou stále častěji kombinované s betonem a dřevem. Díky nátěrům řady VISAGE se stříbrnými, zlatými a hliníkovými odstíny jsou fasády originální a nevšední. S produkty řady VISAGE však můžete uskutečnit jakýkoliv nápad. Speciální luminiscentní omítky pro vnitřní i vnější použití Ceresit CT 730 VISAGE mají neobyčejný, ve tmě zářící vzhled. Intenzita světelného efektu samozřejmě závisí na sousedních zdrojích energie a jejich intenzitě. Zaujal vás design opálu? Řada VISAGE nabízí umělecký zářivý výsledek ve dvou různých odstínech. Řešením je použití opálového nátěru se zářícím efektem pro vnitřní a vnější použití Ceresit CT 750 VISAGE. Kvůli průsvitnosti laku je konečný vzhled ovlivněn barvou podkladu a aplikační metodou (štětka nebo váleček). VISAGE opál tak zajišťuje téměř nekonečný výběr barevných variant.


Více informací o omítkách Ceresit VISAGE najdete na
www.ceretherm.cz.

–>–>