Partneři sekce:

Fasáda – Multiputz® ED

Fasáda – Multiputz® ED

Fasáda se v poslední době stává diskutovanou a hlavně designovou záležitostí. Právě ona je chloubou, díky níž Vaše stavba vynikne. Kromě základních kvalitativních funkcí fasády, kterými jsou ochranná a regulační, je současně kladen důraz i na funkci estetickou. Vzhled fasády totiž dotváří a názorně propojuje jednotlivé architektonické prvky, dokresluje a podtrhuje celkovou atraktivitu stavby.

Fasáda vytváří zcela osobitý design jednotlivých objektů, a jako taková má vliv na naše vnímání samostatných budov, bloků domů, ale i větších architektonických celků. Stala se neodmyslitelným faktorem souladu s okolím a rozhodujícím hlediskem našeho subjektivního vnímání. Jednoduše první pohled na fasádu rozhodne, zda nás stavba zaujme či nikoli.

Aby architekti dokázali uskutečnit své nápady a dokázali domům vdechnout harmonii, originalitu a jedinečnost, využívají všech dostupných technologických možností, a to jak při výběru jednotlivých prvků, tak při výběru fasád.

Značka PCI, jako prestižní výrobce stavebních materiálů, vychází vstříc fantazii a kreativitě architektů a nabízí unikátní druh omítky, pro jedinečnou kompozici fasády – ED Design. Jedná se o tenkovrstvou minerální omítku PCI Multiputz® ED. Tento druh omítky je jedinečný svým specifickým přírodním vzhledem a kombinací užitkových vlastností. Obklopte se ED designem v podobě kreativního ztvárnění klasických vzhledů, i neotřelých tvůrčích invencí.

PCI Multiputz® ED je jemná minerální omítka s obsahem slídy použitelná jako povrchová úprava na vnější jádrové omítky, sanační omítky, kontaktní zateplovací systémy i tvorbu interiérových dekorací. Jejími specifickými parametry je nízká nasákavost, vysoká paropropustnost a atraktivní vzhled.

Povrch omítky je možné upravit mnoha různými způsoby. Záleží pouze na vaší fantazii.

Více na www.pci-cz.cz

Mgr. Jiří Půlpytel
Produktový manažer PCI

ZDROJ: PR článek společnosti BASF Stavební hmoty Česká republika s.r.o.