Dvě fasády Schüco vyhrály zlatou cenu iF Design Award
Galerie(4)

Dvě fasády Schüco vyhrály zlatou cenu iF Design Award

Partneři sekce:

Společnost Schüco převzala dvě renomované ceny Gold iF Design Awards. Oceněny byly fasádní systémy Schüco Parametric System a Schüco FWS 60 CV. Mezinárodní porota této prestižní soutěže vybírala z téměř 5.300 přihlášených exponátů z více než 50 zemí světa, rozdělených do sedmi kategorií, a nejvyšší ocenění udělila 75 z nich.

Opláštění libovolných tvarů

3D fasáda Schüco přesvědčila porotu především svým provedením a uplatněním v praxi. „Systém při navrhování prosklených fasád poskytuje maximální flexibilitu a podporuje inovativní nápady. Technicky tento nejmodernější fasádní systém přesvědčuje skvělou kvalitou materiálu, vysokou přesností a pečlivým zpracováním v každém detail.“

Schüco Parametric System, vyvinutý ve spolupráci s výzkumným programem FAT LAB ve Stuttgartu, umožňuje individualizované 3D projektování fasádních konstrukcí. Všechny procesy jsou digitalizované, od počátečního návrhu a detailního plánování přes zavedení do výroby až po realizaci na staveništi. Zároveň je programem hned od počáteční fáze kontrolována technická proveditelnost vznikajícího návrhu, což architektovi významně usnadňuje práci a podporuje jeho tvořivost.

První cena iF Gold Award 2016 pro Schüco Parametric System

„Skrytá“ okna ve fasádě

Také u druhé zlaté ceny pro Schüco se odborná porota shodla jednoznačně. „Technické a estetické požadavky na fasádu jsou u tohoto systémového řešení v perfektní symbióze. Vysoká průhlednost celoplošného mezipatrového prosklení je působivá. Díky redukci profilů rámů vytváří pevné prosklení a otvíravé okenní křídlo jednotný vzhled, což obohacuje každý architektonický projekt.“

Fasádní systém Schüco FWS 60 CV je nová filigránová generace pásových oken s optimální akustickou a tepelnou izolací. Vizuální splynutí otvíravého okenního křídla a nosné konstrukce vytváří skvělé možnosti pro pásová okna v mezipatrech i běžné okenní otvory. Pevné prosklení a otvíravé prvky, konstruované z profilů o minimální pohledové šířce pouhých 60 mm, jsou od sebe při vnějším pohledu nerozpoznatelné.

Druhá cena iF Gold Award 2016 pro Schüco FWS 60 CV

Převzetí prestižní ceny iF Gold Award 2016 (zleva) Peter Molitor, Faye Wegener a Hendrik Pahlsmeyer (Schüco), Michael Pelzer (FAT LAB), Tobias Sander (Schüco) a Prof. Andreas Fuchs (FAT LAB)

Převzetí prestižní ceny iF Gold Award 2016:  (zleva) Peter Molitor, Faye Wegener a Hendrik Pahlsmeyer (Schüco), Michael Pelzer (FAT LAB), Tobias Sander (Schüco) a Prof. Andreas Fuchs (FAT LAB)

Více na www.schueco.cz.