Začala stavba podnikatelského inkubátoru ve Valašských kloboukách

Začala stavba podnikatelského inkubátoru ve Valašských kloboukách

Zvýhodněný nájem, poradenství, dotované pronájmy zařízení i pomoc vysokých škol při zavádění inovací do svých výrobních procesů získají budoucí klienti Valašskoklobouckého podnikatelského centra, jehož stavba odstartovala v září 2009. Objekt s funkcemi inkubátoru pro začínající a inovační firmy vyroste v Zákostelí ve Valašských Kloboukách na Zlínsku.

„Díky tomu, že podnikatelské centrum staví město, mohla je Evropská unie z programu Prosperita podpořit 75% dotací. Z investovaných 54,5 milionu korun se tak Valašským Kloboukám téměř 41 milionů vrátí,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Nové podnikatelské centrum vznikne rekonstrukcí brownfieldu, respektive rekonstrukcí jedné historické budovy a dostavou dvou nových podle projektu architekta Ondřeje Skály. Je situované v bezprostřední blízkosti Masarykova náměstí a nabídne téměř 630 m2 kancelářských ploch a dalších bezmála 500 m2 komerčních a společných prostor.

Budovy inkubátoru budou funkčně rozděleny na infocentrum, místo pro stravování a multimediální přednáškový a prezentační sál. V Zákostelí vyroste moderní centrum se zázemím pro přibližně čtyřiadvacet nových nebo inovačních firem. Ty by mohly svou činnost ve zvýhodněných prostorech zahájit už za dva roky.

Zdroj: CzechInvest